Vychutnajte si leto v záhrade: s týmto tienením vás letné slniečko nespáli

Letné mesiace sa neodmysliteľne spájajú s opaľovaním sa a relaxom pod modrou oblohou – či už pri vode, na terase, na balkóne či na záhrade. Pripravte sa na letnú sezónu už teraz a vybavte svoju záhradu pohodlným a praktickým záhradným nábytkom. Ak sa radi opaľujete, myslite na to, že priveľa slnečných lúčov škodí a je dobré striedať pobyt na slnku s oddychom v príjemnom tieni a chládku. Poradíme vám ako si môžete na záhrade vytvoriť podmienky pre ideálne letné slnenie a relax.


Altánky a prístrešky, ktoré zapadnú do každej záhrady

Najjednoduchším riešením tienenia na záhrade (v prípade, že nemáte dostatočne vysoké a košaté stromy), sú ľahké altánky a prístrešky, ktorých montáž hravo zvládnete aj sami. Jednoduché altánky rôznych veľkostí sú ideálne na rovnú plochu záhradného trávnika či terasy. Vyberte si altánok so stabilnou kovovou konštrukciou a strieškou s pevnou plachtou, ktorá vás zatieni pred príliš intenzívnymi slnečnými lúčmi, alebo jednoduchšie riešenie v podobe plachty v tvare trojuholníka alebo štvorca, ktorá vás ochráni aj pred jemným letným dažďom. Výhodou tieniacej plachty je, že ju môžete ľahko nainštalovať aj na atypickom teréne plnom nerovností – môžete ju upevniť o rôzne typy povrchov, v rôznych uhloch, podľa potreby.

2

Originálne voľne stojace markízy

Markízy sú klasickým riešením tienenia na balkón či na terasu. Kvalitná výsuvná markíza, ktorá je pripevnená k fasáde domu, je stabilná a spoľahlivá. Ochráni vás nielen pred spaľujúcimi slnečnými lúčmi, ale aj pred zrážkami, vďaka čomu si budete môcť vychutnať posedenie pri káve na čerstvom vzduchu aj v občerstvujúcom letnom daždi. Originálnym riešením na záhradu, teda do otvoreného priestranstva, je voľne stojaca markíza, ktorá nezaberie veľa miesta, no zmestí sa pod ňu množstvo záhradného nábytku. Tento typ markízy obsahuje plachtu, stabilný hliníkový roler, hliníkový nosník a hliníkové výsuvné ramená.

3

Stabilné a elegantné pergoly

Ak radi trávite čas na terase, ktorá plynule prechádza do záhrady, výborným riešením pre vás môže byť pergola, ktorá vytvorí dostatočný tieň pre záhradné posedenie. Pevná hliníková konštrukcia s polykarbonátovou výplňou sa postará o dostatočné tienenie a naviac je odolná a trvácna – ochráni vás pred UV žiarením, ale aj pred silnejšími zrážkami. V zime jej neprekáža vietor ani sneh. Pergola so štýlovým dizajnom, ktorý pôsobí elegantne a minimalisticky, vylepší každú terasu nielen funkčne, ale aj vizuálne.

4

Variabilné a hravé slnečníky

Najobľúbenejším spôsobom vytvárania „chladiacich zón“ na záhrade sú cenovo dostupné a ľahko prenosné slnečníky. Ich výhodou je prispôsobivosť – moderný slnečník s možnosťou nastavenia uhla môžete neustále prispôsobovať meniacim sa podmienkam a má jednoduché ovládanie kľučkou. Klasický okrúhly slnečník s farebnou plachtou využijete na záhrade i na terase, pri bazéne aj na trávniku. Na zatienenie väčšej plochy záhradného posedenia s oválnym stolom je ako stvorený dvojitý slnečník, ktorý má dve ramená. K slnečníku si nezabudnite zvoliť vhodný podstavec z betónu alebo plastu, ktorý je dostatočne stabilný pre daný typ slnečníka.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do záhrady a o doplnkoch, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.