Záhrada ako miesto na relax :)

Záhrada môže byť oázou pokoja. Ako na to?

Od jari do jesene trávime v záhrade veľa času. Ruku na srdce, väčšina Slovákov ju využíva ako miesto na pestovanie zeleniny, rúbanie dreva, parkovisko pre auto, sadenie zemiakov, skladisko na haraburdy,... Čo tak zastaviť uponáhľaný čas a mať na záhrade miesto, kde budeme iba odpočívať a užívať si?

Ničnerobenie – potrebujeme dobrú knihu, pohár vína alebo opaľovací krém. Pre mladšie ročníky postačí mobil, pre najlenivejších z nás netreba vôbec nič. Ľahneme si do pohodlného ležadla, hojdacej siete, na deku v tráve,... Čas môžeme využiť akokoľvek, fantázií sa hranice nekladú,...

 cas-na-zahrade-zahradny-nabytok-mojnabytok

Párty pre rodinu a priateľov –  za každého počasia! Nevadí, ak nebude ideálne. Pri horúcom slniečku sa schladíme v bazéne, v tieni pergoly alebo pod slnečníkom. Počas dažďa môžeme využiť altánkyprístrešky, ktoré nás budú chrániť pred vetrom. Ak by bola veľká zima, nie je nič lepšie ako sa zababušiť do deky a popíjať teplý čaj.

Záhradné zostavy sú ideálne pre väčšiu skupinu ľudí, určite platí motto: „Dobrých ľudí sa všade veľa zmestí!“ Či už pri nedeľnej káve, slávnostnom obede alebo grilovačke s poriadnym kusom mäsa. Kto nedisponuje na záhrade krbom, v poslednom období je modernou voľbou prenosné ohnisko. Vyrába sa v rôznych veľkostiach a rôznych tvaroch.

ipiccy_image (2)

Návrat do detstva – nemusíme smútiť za malými hojdačkami, na trhu je veľký výber z pevných konštrukcií, kde sa na hojdačku zmestia naraz aj traja dospelý. Po ťažkom a namáhavom dni v práci to bude zaslúžený relax. Do interiéru je výbornou alternatívou závesné hojdacie kreslo.

Ak by sme sa chceli zahrať s deťmi, obľúbené sú pieskoviská, trampolínyzáhradné domčeky. Na udržanie kondície odporúčame loptové hry, bedminton, malý golf, šípky,... naozaj obrovské množstvo hier od výmyslu sveta.

Pre tých, ktorým nevonia iba oddych, ponúkame možnosť spojiť príjemné s užitočným. Skvelým spoločníkom sú drevárničky, dekoratívne mlynystudne, oddelenie záhradky ratanovým plotom, kvetináče, vyvýšené záhony, bylinkáreň, kompostovanie,... ale pozor, všetko robiť s radosťou, inak to nemá význam :)

ipiccy_image