Takto si vyberiete perfektnú záhradnú lavičku: 5 tipov

Záhradné lavičky sú ako stvorené na relax na čerstvom vzduchu – či už pod holým nebom alebo v tieni stromov, záhradných slnečníkov, altánkov či iných prístreškov. Pri výbere vašej záhradnej lavice by ste mali zohľadniť niekoľko základných faktorov: dizajn, ergonómiu a odolnosť. Poradíme vám ako neurobiť chybu pri výbere záhradnej lavice a zvoliť si takú, ktorá najlepšie vyhovie vašim požiadavkám.


1. Prispôsobte lavicu štýlu vášho interiéru aj exteriéru

Záhrada a dom, ktoré sú štýlovo prepojené, vyzerajú veľmi harmonicky a prirodzene. Ak inklinujete ku klasickému štýlu a váš domov je plný kvalitného a nadčasového nábytku z masívneho dreva, môžete v tomto duchu zariadiť aj vašu záhradu a vybaviť ju záhradnou lavičkou z masívneho dreva, ktoré pochádza zo šetrne obhospodarovaných lesov. Ak máte radšej zdobený romantický štýl, originálna kovová záhradná lavica bude pre vás to pravé riešenie.

2

2. Ak ešte neviete, kam chcete vašu lavicu umiestniť, investujte do ľahko prenosnej lavice

Radi experimentujete s rozmiestnením nábytku vo vašom interiéri aj v záhrade a na terase? Nábytok nemusí mať svoje stále miesto – vždy je priestor na zmenu. Záhradná lavica z ľahkého materiálu vám umožní jednoducho zistiť, kde by ste ju chceli mať najradšej. Lavice z umelého ratanu či jednoduché plastové lavice ľahko prenesiete tam, kde ich práve túžite otestovať.

3

3. Lavice s úložným priestorom – spojte príjemné s užitočným

Ak bojujete s neustálym nedostatkom úložného priestoru na terase či v rámci záhradného posedenia pri grile, ideálnym riešením pre vás je praktická lavica s úložným boxom, do ktorého sa hravo zmestia vankúše, deky, detské hračky, kuchynské potreby do letnej kuchyne, atď. Tento typ nábytku je odolný voči poveternostným vplyvom – nemusíte sa báť, že veci, ktoré budete v lavičke skladovať, navlhnú alebo budú poškodené slnečným UV žiarením.

4

4. Ak hľadáte nadčasovosť a stabilitu, investujte do hliníkovej lavice

Hliníkové záhradné lavice sú obľúbeným riešením do moderných záhrad a na terasy zariadené vo všetkých možných štýloch. Výhodou hliníkového povrchu lavice je jeho neutrálny vzhľad a veľmi jednoduchá údržba – lavicu stačí pretrieť handrou s mydlovou vodou, nepotrebujete nijaké špeciálne prípravky. Hliníková záhradná lavička ľahko odolá vrtochom počasia počas celého roka.

5

5. Doprajte si extra pohodlie – mäkké vankúše

Ak radi dlho sedíte na lavičke a rozprávate sa so svojimi blízkymi alebo čítate knihu, určite oceníte mäkké sedenie. Záhradné lavice z umelého ratanu bývajú spravidla vybavené mäkkými poduškami, ktoré zvyšujú komfort pri dlhšom sedení. Vaše záhradné posedenie si však viete vylepšiť aj nad rámec základnej výbavy – stačí vám zopár dekoračných vankúšov s pestrými obliečkami, ktoré zútulnia vašu záhradnú lavičku. Počas chladnejších večerov poteší aj mäkká a teplá deka alebo prikrývka.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do záhrady, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.