Pohodlné lehátka pre príjemné chvíle oddychu na slniečku – takto si vyberiete správne


Oddych na záhrade, terase či balkóne je najpríjemnejší na pohodlnom lehátku, kde sa môžete opaľovať, čítať si knižku, popíjať chladivý drink, alebo si zdriemnuť po výdatnom obede. Jednotlivé typy lehátok majú svoje výhody a nevýhody, ktoré ich predurčujú na využívanie v rôznych typoch exteriérov. Poradíme vám ako si vybrať najvhodnejšie lehátka pre váš ideálny letný relax.


Drevené lehátka

Klasické drevené lehátka sa vyznačujú predovšetkým dobrou stabilitou a atraktívnym dizajnom. Bez problémov ich zladíte s akýmkoľvek štýlom nábytku. Polohovateľné drevené lehátko s kolieskami a integrovaným bočným odkladacím stolíkom je ako stvorené na dlažbu terasy či k bazénu. Ľahko prenosné polohovacie drevené lehátko s poduškou je vhodné na balkón či pod stromy na záhradu, kde si môžete užívať odpočinok v príjemnom tieni.

2

Lehátka z ratanu

Lehátka z umelého ratanu sú výborným riešením na terasu, záhradu aj k vode. Luxusné ratanové lehátka s prepracovaným dizajnom a mäkkými poduškami sú perfektným nábytkom na letné leňošenie. Výhodou umelého ratanu je jeho vysoká odolnosť voči poveternostným vplyvom – neprekážajú mu vyššie teploty, slnečné UV žiarenie, vietor ani zvýšená vlhkosť. Umelý ratan esteticky nezaostáva za pravým ratanom a drží si stály tvar aj farbu.

Tip: Zaujímavým riešením na rovnú plochu terasy alebo záhrady je polohovateľné dvojité lehátko s vankúšmi pre lepší komfort. Oceníte ho najmä pri relaxe vo dvojici.

3

Hliníkové lehátka

Hliníkové lehátka sú ako stvorené do moderného domova, kde sa kladie dôraz na funkčnosť a minimalistický dizajn. Tento typ lehátok vám vydrží dlhé roky, pretože hliník patrí medzi tie najodolnejšie materiály, nehrdzavie a je prakticky bezúdržbový. Polohovateľné lehátko s hliníkovou konštrukciou a praktickými kolieskami môžete s ľahkosťou presúvať po celej záhrade. Hliníkové lehátka, ktorých sedacia a opieracia časť je vyrobená z nepriepustnej a odolnej textílie, sú odolné voči slnečnému žiareniu a zvládnu aj zvýšenú vlhkosť počas daždivých dní.

4

Lehátka z kovu

Elegantné klasické kovové lehátka sú perfektným záhradným nábytkom pre domov zariadený vo vidieckom alebo romantickom štýle. Polohovacie kovové drôtené lehátko je vhodným riešením na terasu, kde ho ľahko skombinujete s iným kovovým nábytkom. Odľahčenou modernejšou alternatívou je kovové lehátko so sedákom a opornou plochou z textílie. Kovové lehátka sa vyznačujú väčšou stabilitou, no sú ťažšie prenosné. Ideálnym priestorom je pre ne priestranná terasa alebo balkón so slnečníkom, kde budú mať v lete vyhradené svoje stále miesto.

5

Plastové lehátka

Plastové lehátka sú ako stvorené do všetkých typov terénu – na záhradu, balkón, terasu i k bazénu. Pevný plast zaručí dobrú stabilitu a odolnosť voči slnku, vetru aj dažďu. Výhodou plastových lehátok je, že sú ľahko prenosné. Mnohé plastové modely bývajú stohovateľné, čo umožňuje naskladať viacero lehátok na seba v čase, keď sa nevyužívajú – vďaka tomu môžete ušetriť veľa miesta vo vašej pivnici, garáži, či inom priestore, do ktorého odkladáte sezónny nábytok.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o záhradnom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.