Ako správne montovať skrine?

Prinášame Vám niekoľko rád ako správne zmontovať skriňu, aby ste sa mohli naplno tešiť jej bezchybnému a dlhodobému užívaniu.

Nezabudnite, že ak ide o šatníkovú skriňu so zrkadlovými dverami, je potrebné zrkadlá skontrolovať spolu so šoférom pri prevzatí tovaru!

A môžete sa pustiť do montáže.

Na začiatok, rozbaľte krabice a naštudujte si návod na montáž. Vyberte všetky diely a uložte ich na mäkkú podložku (koberec, kartón, atď).

odporúčanie_3

Postupujte presne podľa montážneho návodu a riaďte sa odporúčaniami výrobcu.

odporúčanie_1

Vždy používajte pri montáži vodováhu alebo pravítko, aby ste diely mali v správnom uhle.

Pri doťahovaní skrutiek pozor na pretočenie, aby ste nepoškodili laminátovú vrstvu / povrch dyhy.

Pri montáži šuplíkov dbajte na použitie správneho typu skrutiek. Ak sa použije nesprávny typ skrutiek, môžu spôsobovať „zadrhávanie“ a šuplík nebude kĺzať ľahko.

Pri montáži zadnej steny sa uistite, že uhlopriečky majú rovnaký rozmer. Správnosť skontrolujete tak, že po vložení zadnej steny odmeriate dĺžku z pravého horného rohu do ľavého dolného rohu a táto dĺžka musí byť rovnaká ako dĺžka z ľavého horného rohu do pravého dolného rohu. Ak rozmery nie sú totožné, diely opravte podľa potreby.

uhlopriečky     uhlopriečky_2

Ďalším dôležitým krokom je umiestnenie skrine na rovnú podlahu. Často sa stáva, že zákazník reklamuje krivú skriňu, ale problém je v nerovnosti podlahy. Skontrolujte preto pred umiestnením rovnosť plochy kde sa bude skriňa nachádzať.

odporúčanie_4

Taktiež, keď sa skriňa montuje do steny, uistite sa že stena má rovný a hladký povrch, inak Vám skriňa bude časom robiť starosti.

odporúčanie_5

Posledným dôležitým krokom je montáž dverí. Dbajte pri nej na dôsledné a správne vycentrovanie pántov.

V neposlednom rade, nezabúdajte, že povrch nábytku sa prvých 24 hodín nesmie ošetrovať žiadnymi čistiacimi prostriedkami, iba jemne navlhčenou handričkou. Následne, podľa povrchovej úpravy treba vhodne zvoliť prípravky na údržbu nábytku a jeho starostlivosť.

odporúčanie_2

Veríme, že Vám naše rady k montáži skrine pomohli a želáme Vám radostné užívanie nábytku.