Komoda je dokonalý nábytok do každej izby: Vyberte si z našich tipov!

Tento multifunkčný kus nábytku sa hodí do každej domácnosti. Môže byť originálnym solitérom, ktorý pritiahne každý pohľad i praktickým kúskom, ktorý zároveň poskytuje dostatok úložného priestoru a vrch slúži ako polička na odkladanie rôznych drobností, talizmanov, spomienkových predmetov a fotografií.

Komoda do obývačky, spálne i predsiene

Tradičné, klasické, moderné i atypické či nadčasové verzie sa hodia do každej izby, stačí ich vybrať v duchu samotného priestoru. Miesto pre komodu sa nájde v každej miestnosti – či už ide o komody do spálne, predsiene, detskej izby, pracovne alebo obývačky. Komody majú mnoho podôb, záleží len od vás, ktorú si vyberiete a čo pri jej voľbe zohľadníte. Tento univerzálny nábytok môže byť nenápadný, rovnako tak na seba môže strhnúť všetku pozornosť.

komoda-do-spalne-mojnabytok.sk

Komody ukryjú všetky „tajomstvá“

Ich výhodou je, že ponúkajú dostatok úložného priestoru. Zásuvky môžete rozdeliť viacerými organizérmi, vďaka ktorým budete mať vo veciach poriadok budete mať vždy prehľad o tom, čo kde máte. Drobnôstky môžete umiestniť na vrchnú odkladaciu plochu. Veľkým benefitom tohto nábytku je, že má mnoho podôb a vhodný tvar, veľkosť i rozmer si bez problémov vyberie každý. Na trhu nájdete komody do spálne, komody pod TV a mnohé ďalšie typy, ktoré sa dajú v rámci domácnosti umiestniť na rôzne miesta.

komoda-pod-tv-hneda-mojnabytok.sk

Kam komodu umiestniť a aký tvar si vybrať?

Komodu môžete umiestniť takmer kamkoľvek. Ak máte málo miesta, vyberte si úzku a vysokú. Ak potrebujete dostatok úložného priestoru, vyberte si typ, ktorý disponuje nielen zásuvkami, ale aj dvierkami. Do rohov skvele zapadnú skrinky v tvare trojbokého hranola, valcovité komody poslúžia ako neprehliadnuteľný prvok.

Drevené komody nesú nádych luxusu

Ak máte radi kvalitu, voľte komody z masívu. Najčastejšie ich nájdete v prevedení borovica, smrek, dub a buk, napríklad taký orech zaujme nádhernou farbou.

komoda-z-masivu-mojnabytok.sk

Drevo však nie je jediným materiálom, z ktorého sa vyrábajú komody – v ponuke nájdete zaujímavé kovové kúsky kombinované so sklom a plastom, staviť môžete aj na lacnejšie varianty. Závan exkluzivity vnesú domácnosti extravagantné alebo nápadité komody,  ktoré sa nenesú v tradičnom duchu. Spestrením sú komody, ktoré majú zásuvky rôznych veľkostí, striedajú sa na nich rôzne dekory, motívy a odtiene, ultra trandy sú komody s patinou a biele komody.

biela-komoda-mojnabytok.sk