Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete sa môžu dodacie lehoty niektorých produktov predĺžiť. Zároveň Vás chceme uistiť, že Vám bude tovar doručený hneď, ako to bude možné. Ďakujeme za pochopenie.

Ako zariadiť byt tak, aby ste v lete lepšie zvládli horúčavy


Globálne otepľovanie a čoraz horúcejšie letá sú reálny problém, ktorého dôsledky pociťujeme aj v bytoch, domoch a kanceláriách na Slovensku. Ak zariaďujete interiér, ktorý má v lete tendenciu sa prehrievať, odporúčame vám, aby ste sa nespoliehali len na ventilátory a klimatizáciu, ale využili aj zopár trikov, ktoré vám pomôžu zvládnuť klimaticky náročné letné mesiace – vďaka správne zvolenému nábytku a doplnkom.


Pripravte na horúčavy podlahy, steny a okná

Voľba podlahových krytín dokáže ovplyvniť teplotu v interiéri. Pre horúce podnebie sú najvhodnejšie chladivé keramické dlaždice. Vyhnite sa veľkým kobercom, ktoré kumulujú teplo. V lete vás pred vysokými teplotami čiastočne ochránia biele žalúzie na oknách, ktoré dobre odrážajú svetlo. Na zníženie teploty vám v interiéri poslúžia aj rastliny v kvetináčoch, ktoré môžete umiestniť na poličky na stenách, na komody či na stojan na kvety.

2

Zariaďte si interiér v svetlých farbách

Biela, krémová, béžová – svetlé farby pomáhajú odrážať slnečné žiarenie a prispejú k nižšej teplote v miestnosti. Ak neveríte, skúste si sadnúť na tmavú čalúnenú sedačku po tom, ako bola niekoľko hodín na slnku. Svetlý sektorový nábytok v kombinácii so svetlými stenami a podlahou pôsobí čisto a štýlovo. Lesklý biely písací stolík nezaberie veľa miesta a v lete sa vám postará o príjemné a vzdušné domáce pracovisko. Biele skladacie stoličky sú skvelým riešením do malej kuchyne alebo na balkón.

3

Vybavte spálňu na všetky ročné obdobia

Zariaďte si spálňu tak, aby ste sa v nej vedeli v zime zohriať a v lete schladiť. Pri výbere matracov vám odporúčame zvoliť si matrac, ktorý má letnú a zimnú stranu – jednoducho ho otočíte podľa potreby. Namiesto celočalúnenej postele, v ktorej sa bude hromadiť teplo, vám odporúčame posteľ zo svetlého masívneho dreva.

Nábytok do spálne na nožičkách zjednotí miestnosť a umožní vzduchu cirkulovať medzi jednotlivými kusmi nábytku, vďaka čomu sa nebude zbytočne prehrievať. Sektorový nábytok s uzavretými komodami a nočnými stolíkmi je ideálny do miestností v ktorých sa často používa ventilátor. Drobné predmety skladujte v zásuvkách a za dvierkami a nemusíte sa báť, že vám ich odfúkne.

4

Zamerajte sa na prírodné materiály

Masívne drevo, ratan a prírodné tkaniny sú najlepšie vybavené na zvládanie vysokých teplôt, vlhkosti a teplotných výkyvov. Svetlá sedacia súprava s látkovým čalúnením je ideálnou voľbou do obývačky. Na menšie posedenie je vhodný aj svetlý ratanový nábytok, ktorý je ako stvorený do obývačiek zariadených v romantickom štýle, ale aj na balkóny a terasy. Závesné ratanové kreslo s vankúšom je vzdušné a skvele sa hodí na letný relax s chladivým nápojom v ruke, no využijete ho aj počas ostatných ročných období.

5

Nahraďte žiarovky LED svetlami

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, koľko tepla vyprodukujú bežné žiarovky, ktoré máte v závesných svietidlách, stolných či stojacich lampách? Aj tieto energetické výdaje prispievajú svojou troškou k prehrievaniu interiérov. Nahraďte ich šetrným LED osvetlením, ktoré sa často využíva aj ako doplnkový zdroj svetla, zvýrazňujúci obrysy moderného nábytku. Obývacia stena s LED osvetlením pôsobí zaujímavo a netradične.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.