Kúsok vidieka v panelákovom byte: 9 inšpirácií

Žijete v paneláku, no snívate o domčeku na vidieku uprostred veľkej záhrady? Zatiaľ čo pracujete na splnení svojich snov o ideálnom bývaní, môžete sa naladiť na vidiecku vlnu aj tam, kde práve ste. Vidiecky štýl bývania najviac odzrkadľuje rustikálny, provensálsky a škandinávsky štýl. Pre vidiecky štýl je charakteristický najmä nábytok z masívneho dreva a vintage doplnky z prírodných materiálov. Možností je veľa – nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.


1. Ratanové posedenie

Uvoľnenú vidiecku atmosféru vám v ktoromkoľvek ročnom období sprítomní ratanový set, s ktorým si vytvoríte útulné posedenie na balkóne alebo v obývačke.

2

2. Lavička

Lavičky nepatria len na dvor alebo do záhrady. Využijete ich kdekoľvek v byte, kde potrebujete extra priestor na sedenie. Originálna lavica s podsedákom alebo štýlová drevená lavica s úložným priestorom spestria predsieň, spálňu, obývačku aj detskú izbu.

3

3. Botník v drevenom vzhľade

Botník z MDF v drevenom vzhľade spája autentický vidiecky dizajn s praktickosťou a jednoduchou údržbou. Má priestranné police, na ktoré sa zmestí množstvo topánok, a môžete ho zároveň využiť ako komodu a umiestniť naň vázu s kvetmi či izbovými rastlinami.

4

4. Vitríny

Ideálnym miestom na vystavenie vašich obľúbených kníh a suvenírov sú presklené vitríny. Zaujímavá vitrína v škandinávskom štýle má obľúbený vidiecky dizajn s nádychom romantiky, obohatený o moderný prvok – pôsobivé LED osvetlenie.

5

5. Jedálenská rohová lavica z masívu

Aj v panelákovej kuchyni sa môžete cítiť ako v útulnej chalúpke alebo na dovolenke v Provensálsku. K tejto atmosfére prispeje najmä kuchynský nábytok z masívneho dreva v prírodnej farbe alebo v bielom prevedení. Drevená rohová lavica najlepšie vynikne v kombinácii s dreveným stolom, vkusne doladeným kockovaným obrusom a bielymi záclonami na oknách.

6

6. Voľne stojace zrkadlo

Každá žena túži po veľkom zrkadle, v ktorom je vidno celú postavu. Prečo si nevylepšiť spálňu alebo šatník práve zrkadlom v romantickom provensálskom štýle?

7

7. Starosvetská truhlica

Truhlice zaraďujeme medzi nostalgické kusy nábytku, ktoré patria k vidieku, k starým povalám a zabudnutým pokladom. Ich osobité čaro si však môžete vychutnať aj v modernej podobe – skvele doplnia vašu panelákovú spálňu alebo predsieň ako doplnkový úložný priestor a dekorácia v jednom.

8

8. Polička v tvare stromu

Chýba vám doma príroda a pohľad na stromy za oknom nestačí? Netradičná polička v tvare stromu vám spestrí panelákové bývanie a vnesie doň hravosť, závan lesa a bezstarostnosti.

9

9. Hojdacie kreslo

Oddych v upokojujúcom hojdacom kresle si určite obľúbite. Svoj kúsok vidieckeho pokoja môžete mať predsa kdekoľvek, hoci aj v obývačke na sídlisku.

10

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku vo vidieckom štýle, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.