Domáca pohoda počas sychravých jesenných dní: stačí urobiť tieto malé zmeny


Daždivé a chladné jesenné dni lákajú k posedeniu v teple útulného domova. Na plnohodnotný jesenný relax sa môžete pripraviť už teraz – stačí keď pridáte do svojho domu či bytu tie správne doplnky. Poradíme vám, čo treba urobiť, aby vaša obývačka, spálňa či ktorákoľvek iná miestnosť dýchala jesennou pohodou aj vtedy, keď na okná bubnuje dážď.


Zútulnite si domov zeleňou

Zelené rastliny v kvetináčoch zaručene vnesú život a optimizmus do vášho príbytku. Popínavé rastliny v kvetináči zaobleného tvaru vám pomôžu osviežiť obývaciu stenu či neútulne pôsobiace rohy. Vysoký drevený kvetináč vám umožní pestovať si bylinky na varenie počas celého roka a zároveň zútulní vašu kuchyňu. Malé rastlinky v kvetináčoch môžu zdobiť aj nástenné police, komody či príručné stolíky.

2

Pridajte mäkké vankúše a deky

Vytvorte si dokonalý priestor na relax v spálni aj v obývačke. Klasické vankúše na spanie doplňte o dekoračné vankúšiky so zaujímavými vzorovanými alebo jednofarebnými obliečkami, ktoré oceníte pri čítaní posediačky vo vašej posteli. Dekoračné vankúše a mäkké deky využijete aj počas relaxu na sedačke pred televízorom v útulnej obývačke či počas čítania na relaxačnom kresle.

3

Zriaďte si čitateľský kútik

Ak ste si doma stále nevytvorili čitateľský kútik, práve teraz je ten najvhodnejší čas. Dlhé jesenné a zimné večery lákajú k čítaniu kníh, na ktoré ste si v lete nenašli čas. Ideálnym nábytkom do čitateľského kútika je kreslo typu ušiak alebo pohodlné čalúnené kreslo s podnožkou. Ak ste radi v pohybe aj počas čítania, vhodným riešením pre vás je čalúnené hojdacie kreslo. Výbornou alternatívou ku klasickým kreslám sú tvarovateľné a ľahko prenosné sedacie vaky, ktoré milujú najmä deti a tínedžeri. Vhodnými doplnkami na zútulnenie čitateľského kútika sú koberce, príručné stolíky na odloženie čaju alebo kávy a kvalitné voľne stojace svietidlá.

4

Rozšírte si knižnicu

Nový čitateľský kútik si pýta aj väčšiu, vylepšenú knižnicu, do ktorej umiestnite svoje literárne poklady. Okrem klasickej knižnice to môže byť aj vitrína (zasklená, pre menšiu prašnosť, či vitrína bez skla) alebo niekoľko nástenných políc. Zaujímavým riešením na knihy je i multifunkčný regál, ktorý je možné tvarovať podľa potreby.

5

Pridajte náladové osvetlenie

Náladové osvetlenie vám pomôže vyčarovať doma príjemnú relaxačnú atmosféru. Zútulnite si obývačku niekoľkými sviečkami a aromalampou na konferenčnom stolíku alebo obývacej stene. Domácu pohodu umocnia aj lampy s tienidlami, ktoré vytvárajú mäkké svetlo, či svetelné reťaze teplých odtieňov žltej. Zaujímavým moderným prvkom, ktorý dotvára atmosféru vo vašom domove, je nábytok s LED osvetlením. Detskú izbu zútulní posteľ spestrená o rafinovaný panel s osvetlením.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku a doplnkoch, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.