Garsónka či jednoizbák pre náročných: vytvárame moderný, praktický a útulný priestor

Jednoizbový byt alebo garsónka v modernom štýle, ktorá je ale zároveň útulná a praktická, je výzvou pre každého interiérového dizajnéra. Malý priestor, ktorý v sebe spája funkciu obývačky a spálne a často i jedálne a kuchyne, by mal byť navrhnutý tak, aby sa naplno využil každý centimeter. Poradíme vám ako si môžete zjednodušiť zariaďovanie malého bytu bez nevýhodných kompromisov.


Minimalistická kuchyňa, ktorá využíva priestor na maximum

Malá kuchyňa či kuchynský kút ponúka stále dosť možností na kreatívne využitie priestoru. Či už sa rozhodnete pre kuchynský komplet v neutrálnej farbe alebo pre praktickú kuchynskú linku na vyskladanie, odporúčame vám siahnuť po dizajnovo jednoduchých, minimalistických typoch kuchynských liniek, ktoré veľmi ľahko zladíte s ostatným moderným nábytkom. Veľkou výhodou je, ak kuchynské skrinky siahajú až po strop. Do malej kuchyne je ako stvorený barový stolík či menší jedálenský set, ktorý môže obsahovať menší okrúhly alebo oválny stolík či rozkladací jedálenský stôl a zladené stoličky.

2

Útulná a variabilná spoločenská zóna

Spoločenská a relaxačná zóna je zvyčajne vymedzená posedením so sedačkou a konferenčným stolíkom – tieto nábytkové zostavy bývajú zväčša umiestnené oproti obývacej stene s televízorom. V malom byte však určite oceníte riešenia, ktoré šetria priestor, napríklad rozkladaciu pohovku, ktorá môže slúžiť na každodenné využívanie alebo prespávanie návštev, stohovateľné stoličky či konferenčné stolíky, ktoré sa skladajú z viacerých dielov a ktoré môžete podľa potreby rozložiť. Vašu obývačku zaručene zútulní veľký huňatý koberec s vysokým vlasom, na ktorý môžete umiestniť vankúše či taburetky na sedenie na zemi, prípadne moderný a ľahko prenosný sedací vak. Do čítacieho kútika či iného útulného zákutia môžete umiestniť príručný stolík, ktorý môže poslúžiť ako nočný stolík, miesto na odkladanie drobností či podstavec na izbové rastliny.

3

Luxusné miesto na spanie

Aj byt s menšou metrážou si zaslúži plnohodnotné miesto na spanie. Vaša posteľ môže byť umiestnená v relaxačnej zóne, ktorá je od „dennej“ zóny oddelená paravánom, skriňou či regálom. Na každodenné spanie sú vhodné aj niektoré typy sedačiek – pohodlná sedacia súprava vám umožní ušetriť v izbe veľa miesta. Výborným riešením, ktoré vizuálne odľahčí váš byt, je sklápacia posteľ, ktorá je pripevnená k stene a v zloženom stave pripomína šatníkovú skriňu. Ako doplnkové lôžko skvele poslúži rozkladacie kreslo, ktoré je naviac ako stvorené na relax a čítanie.

4

Praktické a elegantné úložné riešenia

V garsónkach či jednoizbových bytoch často chýba klasický predsieňový nábytok, ktorý môže byť nahradený priestrannými vstavanými skriňami. Podobný efekt vytvoríte aj s pomocou veľkej rohovej šatníkovej skrine, ktorá vám môže opticky rozšíriť priestor vďaka zrkadlovým dvierkam. Šatníková skriňa v lesklom prevedení s jednoduchým dizajnom a posuvnými dverami je ideálnym úložným riešením do bytu, v ktorom je každý kúsok úložného priestoru vzácny. Na umiestnenie kníh a dekoračných predmetov je ako stvorený multifunkčný regál, ktorý môže poslúžiť nielen ako knižnica, ale aj ako predeľovač priestoru či obývacia stena.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku v modernom štýle, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.