Hosťovská izba a hobby dielnička v jednom: vytvorte si praktický multifunkčný priestor


Hosťovská izba, ktorá je len príležitostne využívaná hosťami, je ideálnym priestorom pre vytvorenie hobby dielničky, v ktorej môžete nerušene tráviť svoj voľný čas kreatívnymi činnosťami a venovať sa vašim koníčkom. Izba tak v sebe spojí funkciu občasnej spálne a domácej pracovne. Základom pre multifunkčný priestor je praktický, multifunkčný nábytok, ktorý oceníte najmä v prípade, že ide o menšiu miestnosť.


Nábytok, ktorí vám ušetrí veľa miesta

Do priestoru malej hosťovskej izby sa najlepšie hodí nábytok, ktorý dokáže rafinovane šetriť miesto, no pritom je stále perfektne funkčný. Do tejto kategórie patria najmä sklápacie postele, ktoré v zloženom stave nezaberú viac miesta, než klasická šatníková skriňa. Medzi nábytok na spanie, ktorý vám pomôže ušetriť miesto, patrí aj rozkladacia posteľ či rozkladacie kreslo. Veľmi obľúbeným riešením je rozkladacia pohovka, ktorá sa dá využiť na spanie, ale aj na bežné sedenie a relax.

Výborným riešením je i jednolôžková posteľ s veľkým úložným priestorom, ktorý môžete využiť na vaše kreatívne pomôcky a materiál v prípade, že vám v izbe chýba komoda či skriňa. Zaujímavou alternatívou, ktorá šetrí miesto, je posteľ spojená s písacím stolíkom, ktorá disponuje aj úložným priestorom.

2

Kompaktný a šikovný hobby stolík

Na to, aby ste sa mohli plnohodnotne venovať svojim záľubám, budete potrebovať šikovný stolík. Výhodou je, ak nezaberie príliš veľa miesta. Môže to byť rozkladací posuvný stôl, ktorý po zložení pôsobí veľmi nenápadne (pripomínajúc klasickú komodu), praktický rozkladací regál so stolíkom, ktorý ponúka aj extra úložný priestor na poličkách, či rafinovaný nástenný PC stolík, ktorý je ako stvorený do malej izby. Nevšedným variantom je pevný skladací stôl, ktorý je vhodný na príležitostné využívanie v interiéroch aj vonku, v záhrade, a v zloženom stave ho pokojne schováte pod posteľ.

Tip: Využívajú vašu domácu dielničku aj vaše malé deti? Doprajte im vlastný hobby stolík, ktorý je špeciálne dizajnový na detskú kreatívnu zábavu a hry.

3

Multifunkčná skriňa, do ktorej sa veľa zmestí

Veľká šatníková skriňa by v hosťovskej izbe rozhodne nemala chýbať, a to najmä v prípade, že ju využívate aj ako hobby miestnosť pre vaše voľnočasové aktivity. Vysoká šatníková skriňa totiž skvele poslúži nielen na odevy, ale aj na uskladnenie všetkého, čo potrebujete na vašu tvorbu. Praktickým riešením je rohová skriňa so zrkadlom, vďaka ktorej bude aj menšia miestnosť pôsobiť o niečo priestrannejšie. Kompaktná šatníková skriňa s praktickým vnútorným členením, ktorá obsahuje zrkadlá, zásuvky, police aj vešiakovú tyč, je skvelým riešením do malej multifunkčnej izby.

4

Maximálne využitá stena

Ako úložný priestor v multifunkčnej izbe môže poslúžiť aj stena – môžete na to využiť praktické nástenné police, na ktoré umiestnite všetko potrebné. Nástenná polica v tvare domčeka ozvláštni váš priestor a je ako stvorená na skladovanie malých predmetov v nádobkách. Závesná polica s praktickými vešiakmi a košíkmi ochráni vaše tvorivé pomôcky pred prachom. Do hosťovskej izby spojenej s domácou dielničkou sú vhodným nábytkom aj vysoké regály, ktoré zároveň poslúžia aj ako knižnica. Praktickým riešením sú najmä tie typy regálov, ktoré obsahujú police aj zásuvky.

Tip: Ak chcete vašu stenu využiť naozaj na maximum, nezabudnite na praktické doplnky – napríklad na korkovú nástenku či popisovateľnú plastovú alebo kovovú magnetickú tabuľu.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do domácej hobby dielničky a hosťovskej izby, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.