Na čo všetko si môžete sadnúť? Inšpirujte sa našimi tipmi na pohodlné sedenie!

Možností ako sa pohodlne usadiť, sú desiatky! Výber vhodného sedenia je dobré podriadiť aj miestnosti, do ktorej ho vyberáte. Iné stoličky budete potrebovať do jedálne, iné do detskej izby, do spálne sa vám bude hodiť kreslo a do obývačky si rozhodne vyberiete sedaciu súpravu. Aké ďalšie varianty existujú?

Sedieť pohodlne a zdravo umožňuje rôzny nábytok, napríklad aj sedacie vaky plnené polystyrénovými guličkami. Možností zaujímavého a pohodlného sedenia je však viac. Vak, ktorý vyzerá ako vankúš, sedačky, kreslá, ktoré sa tvarujú podľa pohybu vášho tela – to všetko sú kúsky, ktoré dokážete využiť na sto percent a dopriať si vďaka nim dokonalé pohodlie.

veľká rohová sedacia súprava na mojnabytok.sk

Vedeli ste, že hojdacie kreslá sú nielen obľúbené medzi mladými, svedčia tiež pohybovému aparátu starších ročníkov? Perfektne ich využijete v obývacej izbe pri sledovaní obľúbeného filmu alebo relácie, poslúžia vám aj v spálni pri relaxe s knihou v ruke. Doprajte oddych napätým svalom v hojdacom kresle, odpočinok v ňom bude zaručený.

hojdacie kreslo mojnabytok

Radosť z guličiek vám doprajú sedacie vaky

Poťahy vakov a vriec vynikajú farbami a vzormi, ľahko sa prenášajú a môžete ich schovať aj pod stôl či pohovku. Náplň vakov tvoria polystyrénové guličky, ktoré by ste mali po čase vymeniť. Sedacie vaky nájdete v rôznych prevedeniach – exkluzívne kúsky, ktoré skvele doplnia aj reprezentatívnu obývaciu izbu či univerzálne kúsky do spálne alebo pracovne, populárne sú vaky v rôznych nápaditých detských motívoch – v tvare kociek pre deti, alebo ako malá guľatá sofa, môžu mať aj tvar prasiatka, psa, futbalovej lopty, obdĺžnika alebo štvorcov so spevnenými okrajmi pre formovanie opierky pre hlavu či ruky, obľúbené sú aj taburetky a viacdielne sedacie vaky. Je dobré, ak sú vrecia pevné a odolné, šité dvojitým či trojitým švom, ktorý zabraňuje roztrhnutiu sedadla a úniku guličiek.

sedaci vak do detskej izby na mojnabytok

Sedacie súpravy v obývačke nesmú chýbať

Miesto, kde sa stretáva rodina, priatelia, kde dokážete dokonale „vypnúť“ – to je obývačka. Na to, aby ste si oddýchli zrelaxovali sa po náročnom dni, je potrebný správny výber sedačky. Na trhu dnes nájdete súpravy doslova od výmyslu sveta – v tvare písmena L, U, rohové, na vyskladanie, kožené, čalúnené, pohovky, s taburetkami aj bez. Výber prispôsobte priestoru, ktorý máte k dispozícii, do úvahy berte aj svoje potreby, počet osôb, ktorý bude sedačky využívať a v neposlednom rade aj svoj vkus. Variácií sedačiek existuje naozaj veľké množstvo!

 

Sedacie „doplnky“ pre dokonalý komfort

Ďalším variantom na sedenie sú obyčajné kocky s úložným priestorom, obľúbené sú aj taburetky alebo sedacie lavice do predsiene. Možností, ako sa usadiť, sú desiatky, je len na vás, aké sú vaše preferencie, potreby, štýl, v ktorom máte domácnosť zariadenú i priestor, ktorý máte k dispozícii. Jednotlivé kúsky si viete dokonale vyskladať tak, aby ste v priestore docielili dokonalú harmóniu a neopakovateľnú atmosféru.

lavica do predsiene na mojnabytok