Takto si aj v menšom byte vytvoríte úložný priestor pre veľkú rodinu

Možno aj vás trápi odveký problém – ako nafúknuť malý byt tak, aby sa doňho zmestili všetky veci, ktoré potrebujete? Tento problém je ešte markantnejší, ak sa o domácnosť delí väčší počet ľudí. Poradíme vám, ako využiť všetky praktické úložné možnosti vášho bytu naplno tak, aby zároveň nepôsobil prepchato.


Predsieň s vysokými skrinkami

Množstvo úložného priestoru dokážete vytvoriť už vo vstupných priestoroch do bytu, teda v predsieni. Populárnym riešením sú skrinky na mieru, ktoré siahajú až po strop. Ich nevýhodou je vysoká cena. Finančne výhodným riešením je predsieňová zostava s vysokými skrinkami, do ktorých sa toho veľa zmestí, v kombinácii s nástennými policami a vešiakmi.

2

Walk-in šatníkové skrine

Nemáte v byte extra miestnosť, vyčlenenú pre šatník? Nevadí, dobrá walk-in šatníková skriňa vám tento komfort poskytne a s ľahkosťou schová všetok neporiadok. Tento typ skrine, do ktorej môžete vstúpiť ako do samostatnej izby, je veľmi populárny najmä medzi deťmi a tínedžermi, no hodí sa aj do rodičovskej spálne. Rohové walk-in skrine bývajú súčasťou sektorových zostáv do detských a študentských izieb.

3

Rohový nábytok

Ak trpíte nedostatkom úložného priestoru, rohový nábytok je pre vás ideálnym riešením. Viacúčelový regál môžete veľkostne prispôsobiť akémukoľvek rohu a hodí sa do obývačky, do spálne, aj do detskej izby. Zaujímavým riešením je rohový jedálenský nábytok s úložným priestorom, do ktorého môžete schovať napríklad zriedkavejšie využívané kuchynské náradie, ktoré vám zavadzia v kuchynských skrinkách.

4

Postele s úložným priestorom

Veľké množstvo úložného priestoru vedia poskytnúť postele, vybavené zásuvkami alebo výklopným mechanizmom. Pri výbere dvojlôžka do manželskej spálne by ste sa mali zamerať najmä na rámy postelí s maximálnym možným úložným priestorom, ku ktorým si môžete vybrať matrac podľa vašich preferencií. Do detskej izby je ideálnym riešením posteľ so zásuvkami alebo poschodová posteľ so schodíkmi, ktoré sa dajú využiť ako zásuvky.

5

Stoly s praktickým „podvozkom“

Stôl nemusí byť len doska, ktorú podopierajú štyri nohy. Stoly s množstvom praktického úložného priestoru využijete vo všetkých izbách. V kuchyni to môže byť pojazdný pracovný pult so zásuvkami a poličkami, v obývačke elegantný konferenčný stolík a v detskej izbe či pracovni praktický písací stôl s policami a výsuvnou doskou na klávesnicu.

6

Multifunkčné lavice a truhlice

Aj priestor na sedenie môžete šikovne využiť na skladovanie vecí v rôznych častiach vášho bytu. Nápaditá drevená lavička s úložným priestorom výborne poslúži v kuchyni aj na balkóne. Zaujímavá lavica s čalúnením z ekokože skvele zapadne do predsiene, obývačky či spálne a poskytne praktický úložný priestor. Vhodným riešením do jednotlivých izieb sú aj taburetky s úložným priestorom alebo klasické úložné boxy z masívneho dreva, ktoré možno využiť aj ako nočné stolíky alebo stojany na rastliny.

7

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.