Školský rok klope na dvere: títo pomocníci vám skrátia rannú rutinu chystania sa do školy a práce

Prvé septembrové dni sa nezadržateľne blížia a s nimi aj návrat ku školskej a pracovnej rannej rutine. Ako všetko stihnúť včas a bez stresu tak, aby bol tento návrat čo najpríjemnejší? Prispôsobte si váš domov na rýchle a pohodlné ranné rituály. Pomôžu vám pritom praktické vychytávky do spálne, detskej izby, predsiene aj kúpeľne.


Vešiak, ktorý urýchli vaše obliekanie

Ak sa chcete vyhnúť rannému rozhodovaniu „čo na seba“, nachystajte si ranný outfit už večer. Vyžehlený odev a doplnky vás počkajú a ráno nebudete stáť pred otvorenou skriňou, ale rovno sa oblečiete a obujete. Na tento účel je najvhodnejší vešiak typu nemý sluha alebo vešiak na kolieskach s poličkami na doplnky a topánky. Praktickým pomocníkom pri chystaní vecí na ďalší deň môže byť i diskrétny nástenný vešiak s vyklápacími háčikmi, ktorý ľahko zapadne do akéhokoľvek interiéru.

2

Dvojumývadlo pre urýchlenie rannej hygieny

Ranný boj o umývadlo v kúpeľni nikomu nepridá na dobrej nálade. Ak zvažujete rekonštrukciu kúpeľne, zvážte aj inštaláciu praktického dvojumývadla, ktoré umožní súbežné využívanie kúpeľne pre dvoch ľudí a ušetrí vám každé ráno vzácne minúty času. Keramické dvojumývadlo s priestrannou skrinkou je pohodlným riešením do priestrannejšej kúpeľne, ktoré vám v zároveň navýši úložný priestor.

3

Zrkadlo s LED osvetlením pre pohodlnú úpravu zovňajšku

Zrkadlo v spálni, predsieni alebo kúpeľni patrí medzi bežnú výbavu domova. Aj tento praktický doplnok však môžete posunúť na vyšší level – investujte do zrkadla so zabudovaným LED osvetlením, vďaka ktorému získate ďalší zdroj svetla a ktoré vám zjednoduší rannú úpravu tváre a vlasov. Okrúhle LED zrkadlo je ako stvorené ku toaletnému stolíku do spálne. Praktickým riešením je i toaletný stolík s integrovaným oválnym LED zrkadlom. V kúpeľni alebo predsieni sa bude dobre vynímať veľké LED zrkadlo obdĺžnikového tvaru so zaoblenými rohmi, ktoré vytvára jemné, rozptýlené svetlo.

4

Lavica (nielen) na pohodlné obúvanie

Obúvanie a vyzúvanie topánok môže byť rýchle a príjemné, keď si pritom máte na čo sadnúť. Aj v malej predsieni sa nájde priestor pre lavicu alebo aspoň taburet s úložným priestorom. Lavica na sedenie s mäkkým čalúneným vankúšom a pôvabnými prútenými košíkmi poslúži aj na odkladanie doplnkov a rôznych drobností, ktoré patria do predsiene. Lavica s otvorenými poličkami na topánky vyrobená z prírodného dreva poslúži i ako jednoduchý botník na topánky, ktoré na poličkách rýchlo vyschnú po prechádzke v jesennom daždi.

5

Príručný stolík na veci, ktoré nesmiete zabudnúť

Každé ráno odchádzame z domova s vecami, ktoré potrebujeme mať so sebou. Kľúče, peňaženky, mobily, električenky, slnečné okuliare, atď. potrebujú svoj priestor, kde ich vždy nájdeme a nestratíme. V ideálnom prípade by sa ich „domov“ mal nachádzať tam, kde ich prirodzene odkladáme po prekročení prahu, teda blízko vchodových dverí do domu či bytu. Na tento účel môže poslúžiť príručný stolík v predsieni, ktorý je primerane veľký a vysoký. Úzky príručný stolík sa zmestí aj do menšej predsiene – môžete ho vybaviť praktickými miskami z keramiky, plastu alebo kovu, ktoré poslúžia ako „záchytná stanica“ pre vaše dôležité predmety, bez ktorých neopúšťate váš domov.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku a doplnkoch, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.