Svieži letný look pre váš domov: 5 rýchlych tipov


V letných mesiacoch žiari príroda farbami, ktoré môžete hravo preniesť i do vášho domova. Doprajte vašim izbám radostnú premenu tým, že do nich vnesiete pestré farby v podobe nového nábytku, doplnkov a textílií. Na inšpiráciu vám prinášame päť rýchlych tipov, ktoré vám pomôžu bez vynaloženia veľkej námahy spestriť váš dom či byt a zároveň nezaťažia váš rodinný rozpočet.


1. Vyzdobte si domov kvetmi

Leto je tou časťou roka, keď bez problémov zoženiete pestrú kyticu kvetov od lokálnych pestovateľov. Rezané kvety vo váze môžu zdobiť vašu komodu v predsieni alebo v spálni či jedálenský stôl v kuchyni alebo obývačke spojenej s jedálenským kútom. Pohľad na vázu s kvetmi na nočnom, príručnom alebo konferenčnom stolíku vám zaručene zlepší náladu a prispeje k uvoľnenej letnej atmosfére vo vašom domove. Osviežujúcim spestrením môžu byť i nové kvetináče pre vaše izbové rastliny.

2

2. Doprajte si nové závesy v obývačke a spálni

Závesy a záclony nepatria medzi položky, ktoré zvykneme meniť často. Zaujímavým novým zvykom však môže byť sezónna výmena závesov – leto volá po optimistických farbách. Doprajte si preto novú súpravu závesov a záclon, ktoré budú ladiť s textíliami a doplnkami vo vašej obývacej izbe alebo spálni. Závesy žiarivej žltej, nežnej ružovej, pokojnej bledomodrej či sviežej zelenej farby potešia váš zrak počas slnečných letných mesiacov.

3

3. Spestrite si sedenie na čerstvom vzduchu

Posedenie na čerstvom vzduchu patrí k letu, a to bez ohľadu na to, či máte k dispozícii veľkú terasu, záhradu alebo len menší panelákový balkón či loggiu. Ratanové posedenie s mäkkými textilnými poduškami môžete vylepšiť vankúšmi, ktoré navlečiete do pestrých obliečok žiarivých farieb. Ak túžite po inom type posedenia, ktoré v sebe spája kreslo aj lehátko, doprajte si pohodu na žiarivom farebnom sedacom vaku, ktorý môžete využívať vo vnútri domu alebo bytu, ale aj v exteriéri – na balkóne či na terase.

4

4. Oživte vašu kúpeľňu farbami

V kúpeľni hľadáme počas horúcich dní osvieženie v podobe chladivej sprchy – mali by sme však dopriať závan sviežosti aj samotnej kúpeľni. Aj malá zmena dokáže vašej kúpeľni dodať šťavu. Nový kúpeľňový textil v podobe predložiek, koberčekov, uterákov a osušiek oživí vašu kúpeľňu a naladí vás na pohodovú vlnu už pri rannom čistení zubov.

Tip: Pre ešte lepší efekt dolaďte k farbe kúpeľňového textilu aj kúpeľňové doplnky – dávkovač mydla, pohárik na zubné kefky a mydelničku.

5

5. Vylepšite si spálňu novou posteľnou bielizňou

Posteľná bielizeň v podobe kvalitných obliečok z bavlny je ako stvorená na horúce letné mesiace. Urobte si radosť novými obliečkami, ktoré budú farebne a štýlovo ladiť s vašou spálňou. Ak sa neviete rozhodnúť pre tú správnu farbu, vyberte si atraktívne neutrálne vzorované čierno-biele obliečky, ktorú si budú rozumieť s akoukoľvek farebnou paletou. Nezabudnite tiež na praktickú napínaciu plachtu z jemného froté materiálu, ktorý je priateľský aj voči extra citlivej pokožke.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku a doplnkoch, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.