Výber správnej manželskej postele

Základom pokojného života s množstvom energie a dobrej nálady je zdravý a kvalitný spánok. V posteli strávite zhruba tretinu nášho života, preto je potrebné aby Vaša posteľ spĺňala hneď niekoľko základných kritérií. Manželskú posteľ si predsa kupujete vlastne len raz, možno dvakrát za život.

Pri výbere tej správnej postele buďte precízny a neberte do úvahy len vzhľad postele. Zamerajte sa aj na kvalitný rošt i matrac. V dnešnej uponáhľanej dobe si predsa nemôžete dovoliť začať deň s bolesťami chrbtice a únavou spôsobenou nekvalitným spánkom. Nepohodlný a zlý spánok môže dokonca zapríčiniť množstvo ochorení a syndrómov. Správna posteľ a kvalitný spánok Vám dodajú pozitívnu energiu, podporia Váš zdravý život a vy sa budete ráno prebúdzať s úsmevom na tvári. Posteľ je miesto, kde svoj deň začínate a aj končíte. Je to investícia na dlhšiu dobu, ktorá sa Vám vráti v podobe kvalitného spánku a radostného vstávania. Ako si teda správne vybrať? Ponúkame Vám pár dobrých rád ako na to.

Správna veľkosť postele:

 

Každá posteľ by mala byť dostatočne veľká, aby poskytla čo najväčší komfort a pohodlie počas celej doby spánku. Odporúčaná dĺžka postele je dva metre, šírka 90 – 100 cm. Pri manželských posteliach to má byť 160 – 200 cm. Nezabúdajte však ani na to, že z postele sa má aj pohodlne vstávať. Minimálna výška postele je 25 cm, štandardná výška je 45 – 50 cm, u starších ľudí sa odporúča výška postele vyššia ako 50 cm.

Materiál postele:

 

V prvom rade sa poďme pozrieť na všeobecnú ponuku materiálov, z ktorých si môžete pri kúpe postele vyberať. Pri výbere správneho materiálu sa nenechajte ovplyvniť iba vzhľadom postele. Dbajte na to, akú má posteľ životnosť, odolnosť, celkovú pevnosť, nosnosť a v neposlednom rade zvážte ako posteľ zapadne do Vášho interiéru.

  1. Postele z masívneho dreva

Masívne drevo je už dlhé roky vynikajúcim materiálom pre výrobu najodolnejších postelí, ktoré zákazníci priam milujú. Masívne drevo v sebe ukrýva i mnoho výhod. Drevo je prírodné, hrejivé, dobre vyzerá a je možné mu dať množstvo podôb, vďaka čomu sa zaručene trafí do vkusu každého človeka. Manželské drevené postele sa veľmi jednoducho a vkusne dajú kombinovať s ostatným zariadením v interiéri. Postele z masívu sa najčastejšie vyrábajú z dubu, buku či borovice –  ide o typ dreva, ktorý je odolný a dlho vydrží. Tvrdosť dreva má za následok dokonalú stabilitu postele a posteľ tak vôbec nevŕzga.

HENRY.posteľ-768x456

DREVENÁ MANŽELSKÁ POSTEĽ HENRY / 180X200

 

  1. Čalúnené postele

Čalúnené postele sa stávajú čoraz obľúbenejšími z dôvodu širokého výberu rozmerov, materiálov či farieb z ktorých je možné posteľ vyrobiť. Na čalúnenie postelí sa požívajú materiály ako je látka, ekokoža či pravá koža. Pri čalúnených posteliach ide o kombináciu pevnej drevenej konštrukcie rámu postele, ktorá je kombinovaná s mäkkým čalúneným čelom. Pri týchto typoch postelí je však potrebné rátať aj s nevýhodami. Nakoľko ide o jemné a úzke látky môže nastať problém s vetraním postele. Matrac totiž pohlcuje počas noci vlhkosť vydanú z nášho tela a následne potrebuje počas dňa vyschnúť. Najvhodnejšia je posteľ postavená na nožičkách, nakoľko je v tomto prípade matrac odvetrávaný zvrchu aj zospodu.

manželská-posteľ_ASPEN-768x576

MANŽELSKÁ POSTEĽ ASPEN

 

  1. Kovové postele

Dizajn kovových postelí vyvoláva v nás pocit luxusu a príťažlivosti, vďaka čomu sa kovové postele stávajú trendom. Tento typ postelí je priam ako stvorený pre všetky moderné domácnosti. Postele sa vyznačujú detailným prepracovaním umeleckého kováča, ktoré Vás upúta už na prvý pohľad. Kvalitné kovové postele sa vyznačujú stabilnosťou, pevnosťou, vysokou nosnosťou a vzdušnosťou. Pri kúpe kovových postelí treba však siahnuť po drahších verziách, nakoľko lacnejšie kovové postele neposkytujú vysokú pevnosť a majú tendenciu vŕzgať.

PARMA-ant.cherry-768x511

MANŽELSKÁ POSTEĽ PARMA / 160 ČEREŠŇA