Vyberáme zrkadlo do kúpeľne

Kúpeľňa je väčšinou najmenšia miestnosť v našom dome, no napriek tomu by sme jej zariaďovanie nemali zanedbať. Hoci v nej netrávime toľko času ako napríklad v obývačke, postarajme sa o to, aby sme sa v nej cítili aspoň tak dobre. O to sa môžu pričiniť napríklad vhodné doplnky.

Zrkadlo opticky zväčší priestor

obrazok-kupelna

Ak ste do vašej kúpeľne zvolili obklad jednoduchého typu, potom určite najlepšou voľbou bude nápadné zrkadlo, ktoré celému priestoru dodá tú správnu šťavu. Buď sa rozhodnete pre väčšie zrkadlo, alebo stavíte na zaujímavý typ rámu či tvar zrkadla. Samozrejme, potom počítajte aj s tým, že väčšie zrkadlo vás pri upratovaní a leštení kúpeľne trochu viac zdrží, to nech vás však dopredu neodrádza. Na trhu je toľko zaujímavých druhov zrkadiel, že možno budete mať problém si vybrať.

Dnes sa už prvotne nevyužívajú len na to, aby sme mohli skontrolovať svoj zjav. Okrem predsiení sa objavujú napríklad i v obývačkách alebo spálňach ako výrazný dekoratívny prvok. Priestor presvetlia, opticky zväčšia a úžasne nahradia obrazy. Vzhľadom na to, že je využitie zrkadiel v dnešnej dobe také univerzálne, netreba sa báť experimentovať ani pri zariaďovaní kúpeľne. Zatiaľ čo kedysi boli moderné iba zrkadlá bez rámu alebo závesné skrinky so zrkadlom, ktoré poskytovali dostatok úložného priestoru, v súčasnosti nie je ničím nezvyčajným nájsť v modernej kúpeľni napríklad zrkadlo s rustikálnym vzhľadom, o ktorý sa postará napríklad ozdobný drevený rám. Pozor, so štýlom to netreba preháňať. Pokiaľ bola vaša kúpeľňa modernizovaná ešte pred pár rokmi, hľadajte zrkadlo, ktoré nenaruší jej vzhľad. Môže obsahovať rám, avšak jeho farba by mala korešpondovať s obkladom alebo kúpeľňovým nábytkom.

Praktické zrkadlo do kúpeľne

Zrkadlo v kúpeľni nie je len obyčajná dekorácia. Páni sa pred ním holia a dámy zasa líčia a kontrolujú svoj vzhľad ešte aj krátko pred odchodom z domu, takže pri výbere vhodného zrkadla treba uvažovať aj o tom, či nám vyhovujú jeho rozmery alebo či nepotrebujeme zrkadlo, ktoré zväčšuje. V moderných kúpeľniach vyniknú zrkadlá s podsvietením, ktoré nás nijako neruší, naopak osvetlí presne ten priestor, ktorý chceme mať na muške. Niektoré zrkadlá vás špeciálnym vyhrievaním svojho povrchu zbavia vodnej pary, a tak sa vidíte v plnej kráse hneď po horúcom kúpeli, aj keď para ide už pomaly vyvaliť dvere.

obrazok-kupelna2

Kúpeľňové zrkadlo najčastejšie nájdeme v tvare obdĺžnika alebo kruhu, no výnimočné nie sú ani atypické tvary, ktoré sa vedia parádne pohrať so svetlom v miestnosti. Ploché zrkadlá s čistými líniami nijako nenarušia koncept vašej kúpeľne a na stenu sa upevňujú lepidlom. Zrkadlá v ráme alebo zrkadlové skrinky a police vás lepenia zbavia, avšak musíte mať poruke vŕtačku. Keď si vyberáte zrkadlo, majte presne odmeranú stenu, na ktorú ho chcete umiestniť. Niekomu sa páči, keď sa ťahá cez celú stenu, iný má rád minimalizmus a hľadá taký rozmer a tvar, ktorý dopraje vyniknúť ostatnému kúpeľňovému nábytku a doplnkom.