Ako vybrať štýlové kúpeľňové skrinky pre váš domov

V dnešnom článku si prejdeme niekoľko tipov a odporúčaní, ako vybrať tú správnu skrinku pod umývadlo, vysokú skrinku do kúpeľne, závesnú skrinku do kúpeľne alebo dokonca zrkadlovú skrinku do kúpeľne. Naše rady vám pomôžu nielen nájsť praktické a účelné riešenia pre vašu domácnosť a kúpelňu, ale aj uplatniť najnovšie trendy v oblasti interiérového dizajnu. Takže pustime sa spoločne do toho!

Výber materiálu pre kúpeľňové skrinky

Pri výbere materiálu pre kúpeľňové skrinky je potrebné zohľadniť niekoľko možnosti. Kúpeľňa je miestnosť, kde panuje vlhkosť a z toho dôvodu je dôležité vybrať materiál, ktorý bude odolný voči vode a plesni. Okrem toho by mal materiál odolať aj mechanickému opotrebeniu.

Jednou z najobľúbenejších možností sú skrinky z MDF dosiek. Tento materiál sa vyznačuje dobrou pevnosťou, odolnosťou voči vlhkosti a relatívne nízkou cenou. MDF dosky sú dostupné v rôznych farbách a dekoroch, takže si môžete vybrať taký dizajn, ktorý bude ladiť s celkovým štýlom vašej kúpeľne.

Druhou možnosťou sú skrinky zo skla alebo akrylových panelov. Sklo má moderný a elegantný vzhľad, no menej praktické riešenie pre rodiny s malými deťmi kvôli jeho náchylnosti na poškriabanie či rozbitie. Akrylové panely majú podobné estetické črty ako sklo, ale ponúkajú väčšiu odolnosť voči poškodeniu a sú ľahšie na údržbu.

Pre milovníkov prírodných materiálov je ideálnou voľbou drevo. Drevené skrinky sú pevné, trvácne a zároveň pôsobia teplým dojmom. V kúpeľni by ste mali uprednostniť tvrdé drevo, ako napríklad dub či orech, ktoré sú odolnejšie voči vlhkosti. Dôležité je aj správne ošetrenie dreva nátierkami alebo lakmi, aby sa predĺžila jeho životnosť.

Každý materiál má svoje klady a zápory a preto je dôležité porovnať ich vlastnosti navzájom tak , aby ste na konci boli spokojní so svojím rozhodnutím pri výbere štýlových skriniek do vašej kúpeľne.

Skrinka pod umývadlo - praktické riešenie

Skrinka pod umývadlo je v dnešnej dobe veľmi praktickým riešením pre každú kúpeľňu. Nielenže nám poskytuje dostatok úložného priestoru, ale tiež pomáha skryť neporiadok a zároveň pridáva estetickú hodnotu celkovému vzhľadu miestnosti. Pri výbere takejto skrinky je potrebné zohľadniť niekoľko veci, aby sme dosiahli čo najlepší výsledok.

Predovšetkým by sme mali premyslieť o materiáli, z ktorého je skrinka vyrobená. Dôležité je, aby bol odolný voči vlhkosti a teplote, keďže v kúpeľni panujú špecifické podmienky. Medzi obľúbené materiály patria napríklad laminovaná drevotrieska alebo s povrchovou úpravou odolnou voči vlhkosti.

Veľkosť a tvar skrinky by mal tiež zodpovedať veľkosti umývadla a celkových rozmerov kúpeľne. Skrinka by nemala byť príliš veľká ani príliš malá – ideálnym riešením je taká skrinka, ktorej hĺbka sa rovná hĺbke umývadla a šírka je dostatočná na to, aby sme mohli využiť celý úložný priestor.

Farba a dizajn skrinky by mal ladiť s celkovou koncepciou kúpeľne. Môžeme sa rozhodnúť pre jednoduché, minimalistické línie alebo zvoliť skrinku s dekoratívnymi prvkami, ako sú napríklad vyrezávané dvere alebo zaujímavé rukoväte. Dôležité je tiež zamyslieť sa nad tým, či chceme mať skrinku so zrkadlom alebo bez neho – zrkadlo totiž dokáže opticky zväčšiť priestor a poskytnúť nám ďalšie funkcie, ako napríklad osvetlenie alebo úložné poličky.

V neposlednom rade by sme nemali zabudnúť na praktickosť a funkcionalitu skrinky pod umývadlom. Skvelou voľbou sú modely so spomaleným uzatváraním dverí či šuplíkov, vďaka ktorých zabránime ich prudkému zaklapnutiu. Tiež stojí za to vybrať si takú skrinku, ktorá ponúka dostatok úložného priestoru pre naše potreby – napríklad oddelené priehradky pre menšie predmety, zásuvky na uteráky a podobne. Vďaka takýmto riešeniam sa nám bude ľahko udržiavať poriadok a prispôsobiť kúpeľňu našim potrebám a štýlu.

424293-33_prakticka-skrinka-pod-umyvadlo-santa-fe-blue-80-so-zlatym-uchytom

Vysoká skrinka do kúpeľne: úložný priestor

Vysoká skrinka do kúpeľne je ideálnym riešením pre tých, ktorí hľadajú účinný spôsob, ako získať viac úložného priestoru v tejto často obmedzenej miestnosti. Výber správnej skrinky môže byť náročným procesom, pretože na trhu existuje veľké množstvo štýlov a dizajnov. Pri výbere perfektnej vysoké skrinky do kúpeľne je potrebné zohľadniť niekoľko faktorov.

Predovšetkým je potrebné premyslieť o veľkosti a tvaru samotného priestoru kúpeľne. Skrinka by nemala zaberať príliš veľa miesta ani narúšať plynulosť celkového usporiadania. Rovnako dôležité je dbať na to, aby bol úložný priestor dostatočne praktický a funkčný. To znamená, že by mal obsahovať poličky s regulovateľnou vzdialenosťou alebo dokonca vyberateľné koše pre jednoduchší prístup.

Materiál skrinky tiež hrá dôležitú rolu pri jej vo vnorenie do celkového štýlu a atmosféry kúpeľne. Drevotrieska, masívne drevo, sklo či kov sú najčastejšie používané materiály. Voľba materiálu závisí aj od preferencií a rozpočtu kupujúceho. Dôležité je však zvoliť taký materiál, ktorý bude odolný voči vlhkosti a ľahko sa udržuje.

Farba a povrchová úprava vysoké skrinky by mali harmonicky zapadať do celkového dizajnu kúpeľne. Je možné voliť jednofarebné riešenie alebo kombinovať viac farieb čím vytvoriť kontrast alebo akcent. Praktickou voľbou môže byt aj skrinka so zrkadlenými dverami, ktorá okrem estetickej funkcie poskytne aj praktickú stránku priamo pri úkone holenia alebo líčenia.

Pri výbere vhodnej vysokj skrinky do kúpeľne nezabudnite zohľadniť aj jej systém otvárania dverí - či už ide o bežné dvere na pánty, posuvné dvere alebo dokonca bezdotykové otváranie pre moderný štýl a pohodlie. V konečnom dôsledku je najdôležitejším aspektom nákupu správna kombinácia funkcionalitu, dizajnu a ceny, ktorá bude vyhovovať potrebám a predstavám každého jednotlivca.

424293-24_vysoka-zavesna-skrinka-santa-fe-blue-80-01-c-1d2s

Závesná skrinka do kúpeľne: šetrí miesto

Závesná skrinka do kúpeľne je ideálnym riešením pre tých, ktorí chcú ušetriť miesto v tejto často obmedzenej miestnosti. Tento typ sa montuje priamo na stenu, čím zanecháva podlahu voľnú a priestor pôsobí oveľa väčší a vzdušnejší. Okrem toho, že závesné skrinky šetria miesto, ponúkajú aj dostatok úložného priestoru pre vaše potreby.

Pri výbere závesnej skrinky do kúpeľne je dôležité brať do úvahy niekoľko možnosti. Po prvé, veľkosť skrinky by mala byť primeraná rozmerom kúpeľne a počtu osôb, ktoré ju budú používať. Pre malé kúpeľne s obmedzeným priestorom odporúčame menšie jednodverové alebo dvojdverové modely so zrkadlom.

Dôležitým aspektom pri výbere správnej závesnej skrinky je aj jej dizajn. Skvelou voľbou sú materiály ako drevo alebo MDF dosky s PVC povrchovou úpravou - tieto materiály sedia nielen do moderných interiérov, ale aj do rustikálneho či vintage štýlu. Farba skrinky by mala harmonizovať s ostatným zariadením a doplnkami, aby celkový vzhľad kúpeľne bol jednotný a vkusný.

Pri montáži závesnej skrinky do kúpeľne je potrebné dbať na to, aby bola upevnená pevne a bezpečne. Ak nie ste si istí svojimi schopnosťami v tejto oblasti, radšej sa obráťte na odborníka alebo použite služby profesionálnej stavebnej firmy. Montáž by mala prebiehať podľa návodu na inštaláciu, ktorý je priložený k produktu. 

Zrkadlová skrinka do kúpeľne: 2 v 1 funkcia

Zrkadlová skrinka do kúpeľne je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú spojiť praktickosť a štýl. Jedná sa o kombináciu zrkadla a úložného priestoru v jednom, čo zaisťuje maximálne využitie miesta v kúpeľni a zároveň pridáva estetický prvok do celkového dizajnu interiéru. V dnešnej ponuke nájdete množstvo rôznych variantov zrkadlových skriniek, takže si každý môže nájsť tú svoju podľa svojich potrieb a vkusu.

Výber správnej zrkadlovej skrinky do kúpeľne by mal byť primárne riadený veľkosťou priestoru, do ktorého ju plánujete umiestniť. Je dôležité vybrať takú skrinku, ktorá bude proporčne ladiť s ostatným nábytkom a sanitou v miestnosti. Na trhu sú dostupné rôzne modely – od tých najmenších po veľkorysé skrine s dvomi alebo viacerými priehradkami na uskladnenie potrebných vecí.

Materiál je ďalším faktorom pri rozhodovaní o dokonalej zrkadlovej skrinke pre vašu kúpeľňu. Dizajnéri odporúčajú zvoliť materiál, ktorý je odolný voči vlhkosti a teplu, aby skrinka slúžila čo najdlhšie bez nutnosti jej výmeny. Skrinky vyrobené z MDF dosiek alebo z masívneho dreva sú v tomto smere ideálnou voľbou.

Pri nákupe tej správnej zrkadlovej skrinky by ste nemali zabudnúť ani na osvetlenie. Existujú modely so zabudovaným LED svetlom, ktoré poskytujú dostatočné množstvo svetla pri líčení či holení a zároveň pridávajú atmosféru do celkovej kompozície kúpeľne.

V neposlednom rade je dôležité myslieť aj na štýl vašej novej skrinky. Aby dokonale zapadla do dizajnu celej miestnosti, mali by ste si vybrať taký model, ktorý bude ladiť s ostatnou keramikou a sanitou v priestore. Na trhu nájdete veľké množstvo rôznych štýlov – od minimalistických cez rustikálne po luxusné varianty s dekoratívnymi prvokmi.

424293-37_prakticka-zrkadlova-skrinka-santa-fe-blue-84-60

Rozličné štýly a farby pre váš vkus

Pri výbere štýlových skriniek do kúpeľne by sme mali venovať pozornosť nielen dizajnu a materiálu, ale aj rozličným štýlom a farbám, ktoré sú dostupné na trhu. V dnešnej dobe existuje nespočetne možností, ako prispôsobiť vzhľad svojej kúpeľne individuálnym potrebám a vkusu. V tejto časti sa budeme zaoberať rôznymi štýlmi a farbami skriniek na toaletné potreby.

Na začiatok si môžeme povedať niečo o tradičných štýloch. Klasické drevené skrinky s vyrezávaním alebo inkrustáciami dodajú vašej kúpeľni pocit luxusu a elegancie. Pre milovníkov vidieckeho štýlu sú tu rustikálne variácie so zreteľnou textúrou dreva, často doplnené o starožitné úchytky alebo zdobenia.

Moderné línie nás prenesú do sveta minimalizmu a funkcionality. Skrinky so zrkadlovou prednou stranou alebo jednoduché biele modely s lesklým povrchom ponúkajú čistotu tvarov a plynulosť farebných kombinácií.

Ak hľadáme niečo viac odvážne a výrazné, môžeme sa pozrieť na farebné skrinky. Trendom posledných rokov sú tmavé odtiene, ako napríklad antracitová alebo čierna. Tieto farby dodajú kúpeľni hlboký a luxusný vzhľad. Naopak, ak uprednostňujeme svetlejšie tóny, môžeme experimentovať s pastelovými odtieňmi alebo farebnými akcentami.

V neposlednom rade by sme nemali zabudnúť na rôzne kombinácie materiálov. Skrinky z masívneho dreva, prevedenia vo vysokom lesku či matné povrchy ponúkajú široké spektrum možností pre každého zákazníka.

Pri voľbe správnej skrinky do kúpeľne by sme si mali položiť otázku: Aký je náš vkus a čo očakávame od tejto miestnosti? S takou širokou škálou možností je isté, že nám trh ponúka presne to, čo hľadáme. Dôležité je venovať dostatočný čas premysleniu dizajnu a zohrávať so svojimi predstavami – obmedzenia sa dnes ukryť nemusia ani za rohom!

Druhy skriniek do kúpeľne

Pri výbere skriniek do kúpeľne sa môžete stretnúť s rôznymi druhmi, ktoré sa líšia nielen svojím dizajnom, ale aj materiálmi a rozmermi. Preto je dôležité si uvedomiť, aké potreby máte v kúpeľni a aký štýl by ste chceli dosiahnuť.

Jedným z najpopulárnejších druhov skriniek do kúpeľne sú závesné skrinky. Tieto sa montujú na stenu a uvoľňujú tak podlahový priestor. Svojou kompaktnosťou sú ideálne pre menšie kúpeľne alebo tam, kde si želáte minimalistický vzhľad. Závesné skrinky môžu slúžiť ako úložný priestor pre uteráky, toaletný papier či drogériu.

Stojanové skrinky naopak stoja priamo na podlahe a ponúkajú väčší úložný priestor ako závesné varianty. Vhodné sú predovšetkým do väčších miestností a poskytujeme rôzne kombinácie poličiek či zásuviek, vďaka čomu môže byť usporiadanie veľmi variabilné.

Rozhodovať sa tiež môžete medzi odkrývanými a uzavretými skrinkami. Odkryté poličky vám umožňujú mať neustále prehľad o tom, čo je kde uložené, a sú vhodné aj na vystavenie dekoratívnych predmetov alebo rastlín. Uzavreté skrinky naopak chránia vaše veci pred prachom a vlhkosťou.

Materiály použité na výrobu skriniek do kúpeľne by mali byť odolné voči vlhkosti a ľahko udržiavateľné. Medzi najčastejšie materiály patria laminované drevo, masívne drevo či MDF dosky s povrchovou úpravou proti vlhkosti. V poslednej dobe sa stávajú populárne aj skrinky z umelých hmôt ako je napríklad polypropylén.

Pri výbere druhu skriniek do kúpeľne taktiež nezabudnite zohľadniť ich farebnosť či dizajn, aby ladili so zvyškom interiéru. Možnosti sú takmer nekonečné – od klasickej biely alebo drevených odtieňov cez moderné pastelové farby až po Farebnosť akcenty v tvare vzorov alebo geometrických tvarov

Dôležitým aspektom pri nákupu skriniek do kúpeľne je tiež ich praktickosť a ergonómia. Uistite sa, že skrinky budete môcť ľahko otvárať a zatvárať, že budú mať dostatočný úložný priestor pre vaše potreby a že sa vám bude dobre manipulovať s nimi.

Zhrnuté, pri výbere druhu skriniek do kúpeľne by ste mali zohľadniť veľkosť miestnosti, štýl interiéru, materiál či farebnosť. Nezabudnite si predstaviť aj to, ako bude celková kompozícia pôsobiť vo vašej kúpeľni a ako bude splňovať svoju funkciu úložného priestoru.

Navštívte náš e-shop mojnabytok.sk ešte dnes a zažite pohodlie nákupu z domova!