Vyberáte kúpeľňovú zostavu? 4 praktické rady

Zariaďujete kúpeľňu po rekonštrukcii a rozmýšľate nad tým, aký nábytok by sa do nej najviac hodil? Prinášame vám rady, ktoré zjednodušia váš rozhodovací proces. Praktické kúpeľňové zostavy obsahujú všetko, bez čoho sa vaša kúpeľňa nezaobíde – skrinky s poličkami, umývadlo a zrkadlo. Poradíme vám ako vybrať tú najvhodnejšiu zostavu nábytku do kúpeľne, ktorá bude ladiť s vašou dlažbou a obkladmi.

1. Zjednodušte si upratovanie v kúpeľni vďaka správnej voľbe skriniek

Neradi utierate prach v kúpeľni z otvorených plôch alebo umývate podlahu? Vhodne zvolené skrinky do kúpeľne vám dokážu ušetriť čas aj námahu pri pravidelnej údržbe. Kúpeľňové zostavy na nožičkách, ktoré sú vysoké a úzke, sú o niečo pohodlnejšie na údržbu, než klasické zostavy nábytku s nízkymi nožičkami – pod vyššie nožičky sa počas upratovania ľahšie dostanete s vysávačom aj s mopom. Okrem toho pôsobí nábytok s vyššími nožičkami elegantne a štýlovo.

V prípade, že využívate na pravidelnú údržbu robotický vysávač, je pre vás vhodnou alternatívou závesný nábytok do kúpeľne. Tento typ nábytku, ktorý sa montuje priamo do steny, pôsobí veľmi moderne a vzdušne. Závesná skrinka do kúpeľne, umiestnená dostatočne vysoko nad podlahou, vám umožní rýchle a pohodlné upratovanie podlahy.

Ak neradi utierate prach na poličkách v kúpeľni, investujte do zostavy nábytku, ktorá má skrinky s uzavretými poličkami – v skrinkách s dvierkami sa prach hromadí pomalšie, než na otvorených plochách kúpeľňových regálov. Skrinky s nepriehľadnými dvierkami spoľahlivo schovajú vaše hygienické potreby a kozmetiku. Vďaka tomuto typu skriniek bude vaša kúpeľňa pôsobiť úhľadne a upratane.

kupelnovy-komplet-santa-fe-blue-60

2. Ušetrite čas aj peniaze pri nákupe umývadla

Výber umývadla do kúpeľne môže byť celkom náročný a únavný, ak neviete, aký typ sa najlepšie kombinuje s jednotlivými typmi skriniek. Umývadlá do kúpeľne môžu byť zapustené alebo voľne položené na doske . Tvaru a typu umývadla musí byť nevyhnutne prispôsobená aj samotná skrinka.

Výborným riešením, vďaka ktorému nebudete musieť strácať čas rozhodovaním sa medzi rôznymi typmi umývadiel, sú kúpeľňové zostavy s umývadlom, ktoré je zabudované v skrinke a prispôsobené jej dizajnu. Skrinka pod umývadlo v takejto zostave vždy ladí s daným typom umývadla – veľkostne, farebne aj štýlom.

Pri výbere skriniek s umývadlom platí jednoduché pravidlo: čím väčšia je kúpeľňa, tým väčšie umývadlo do nej môžete umiestniť. V prípade, že je vaša kúpeľňa priestranná, skvelým riešením je skrinka s dvojitým umývadlom, ktoré určite urobí radosť celej rodine a skráti čas ranných príprav do práce či do školy.

keramicke-umyvadlo-pati-mw3-v-bielej-farbe

3. Vylepšite si kúpeľňu zrkadlovým nábytkom

Zrkadlá do kúpeľne, ktoré môžu mať rôznu podobu, patria nad skrinku s umývadlom. Mnohé kúpeľňové skrinky sú vybavené zrkadlom na dvierkach, vďaka čomu umožňujú vyťažiť maximum aj z malého dostupného priestoru nad umývadlom – oceníte to najmä vo veľmi malej panelákovej kúpeľni. Moderné zrkadlo s LED osvetlením alebo rafinovaná zrkadlová skrinka do kúpeľne vám okrem praktickej funkcie pomôže aj opticky presvetliť a zväčšiť vašu kúpeľňu.

moderna-kupelonova-zostava-adel-oak-v-podkrovi

4. Využite vertikálny potenciál malej kúpeľne

Aj veľmi stiesnená kúpeľňa môže byť zariadená prakticky, funkčne a esteticky. Riešením, ktoré vám umožní naplno využiť dostupný priestor aj v tej najmenšej kúpeľni, je vysoká skrinka do kúpeľne s uzavretými poličkami – ideálne svetlej farby, ktorá kúpeľňu opticky zväčší. Doplniť ju môže úzka skrinka do kúpeľne v rohu miestnosti alebo rohová závesná skrinka či polička. Rohový nábytok do kúpeľne je vhodný aj na samostatné wc – minimalistická rohová skrinka s malým umývadlom na záchode vylepší funkčnosť vašej domácnosti.