Doplnky, ktoré premenia vašu kúpeľňu na domáce SPA

Premeňte váš kúpeľ na dokonalý zážitok! Netreba vám veľa, aby ste sa cítili ako v kúpeľoch, načerpali sily a perfektne si oddýchli. Čo vám chvíle strávené v kúpeľni zaručene spríjemní?

Vytvoriť relaxačné prostredie nie je až také zložité. Kúpele majú určitú atmosféru – zvyčajne sú upokojujúce, pokojné a minimalistické. Čo by vám nemalo chýbať?

Interiér podčiarkne wellness atmosféru

Udržujte svoju kúpeľňu čistú a upratanú. Pridajte rastliny, pustite si relaxačnú hudbu a zásobte sa kvalitnými uterákmi, ktoré umocnia atmosféru domáceho SPA. Stavte aj na efektné predložkykúpeľňové koberčeky, ktoré pôsobia útulne a hrejivo. V kurze sú „chlpaté“ kúsky a textílie v zemitých odtieňoch, ktoré (nielen) opticky zohrejú studenú podlahu. Pri vani sa vám tiež zíde príručný stolík, počas kúpeľa aj mimo neho skvelo poslúži na odloženie rôznych maličkostí – napríklad občerstvenia. Miska chrumkavého hrozna či obľúbený nápoj vždy potešia. Studený pohár vody je nutnosťou bez ohľadu na dĺžku kúpeľa – pomôže telu ostať hydratovaným. Kúpeľ je ideálnym časom na prelistovanie časopisu alebo knihy. Vynechajte tablet alebo telefón, kúpanie je jedným z mála prípadov, kedy môžete uniknúť digitálnemu hluku.

 relax-v-kupelni-mojnabytok

Ponorte do oddychu všetky zmysly

Vyhraďte si na kúpeľ aspoň dvadsať minút a urobte si pohodlie. Použite vankúš do kúpeľa alebo zrolujte uterák a dajte si ho za krk. Je dokázané, že pobyt vo vani znižuje pocit úzkosti. Zapáľte si sviečky alebo stavte na voňavé esenciálne oleje. Na prevoňanie kúpeľa vám bude stačiť desať kvapiek obľúbenej esencie. Levanduľa vás dostane do ospalej nálady, na relax sú príjemné aj ruže a pelargónie. Pridajte aj kúpeľné soli, ktoré upokojujú boľavé svaly posilňujú pokožku. Zavrite oči a ponorte sa do omamnej atmosféry, ktorá si vás opantá. Sústreďte sa na pravidelné dýchanie a nechajte myšlienky voľne plynúť.

zena-relaxuje-v-kupelni-mojnabytok

Ozdravte nielen psychiku ale aj telo

Zbavte sa všetkého, čo je zbytočné. Pustite negatívne myšlienky a očistite aj telo od nečistôt. Urobte si ozdravný peeling, ktorý vašu pleť zbaví nečistôt i toxínov. Budete prekvapení, aká jemná a pružná ostane vaša pokožka po tom, čo ju zbavíte odumretých buniek. Naneste si na tvár pleťovú masku. Je len na vás, či si vyberiete chladivú uhorkovú masku na upokojenie pleti, masku s aktívnym uhlím na odstránenie nečistôt alebo hydratačnú masku, ktorá kožu nadopuje vodou. Po kúpeli nezabudnite použiť dobrý hydratačný krém a venujte pozornosť miestam, ktoré majú tendenciu byť drsné alebo extra suché – nevynechajte lakte, kolená a kĺby. Kúpeľ i následná starostlivosť sa postarajú o to, aby ste sa cítili ako znovuzrodení.