Zariaďujeme kúpeľňu, v ktorej má všetko svoje miesto – moderne a prakticky

Moderná kúpeľňa, v ktorej je všetko na dosah a každý jeden predmet má svoje miesto, je ľahko dosiahnuteľným cieľom aj pre tých, čo neradi trávia čas upratovaním. Praktickosť a útulnosť je možné skĺbiť i v malej miestnosti, akou je kúpeľňa. Stačí sa zamerať na funkčnosť a dôležité detaily. Prinášame vám niekoľko rád ako si môžete vylepšiť kuchyňu a skvalitniť tak váš každodenný život.


Zlaďte vašu kúpeľňu do jednej farby

Jednofarebná kúpeľňa pôsobí elegantne a nadčasovo. Unifikovaný vzhľad spôsobí, že malá kúpeľňa bude opticky väčšia. Ideálnou farbou do kúpeľne je biela – optimistický svetlý kúpeľňový nábytok ľahko zladíte s doplnkami. Zaujímavou možnosťou je i neutrálna sivá či rafinovaná čierna zostava nábytku do kúpeľne. Obľúbeným dizajnovým riešením je i nábytok do kúpeľne v dekore svetlého dreva, ktorý vhodne doplnia obklady v neutrálnej sivej alebo béžovej farbe.

2

Vyberte si nábytok s dvierkami

Chcete mať v kúpeľni vždy poriadok a neradi utierate prach z otvorených poličiek? Zariaďte si váš domáci wellness kúpeľňovým nábytkom, ktorý je vybavený skrinkami s dvierkami. Oproti otvoreným policiam má takáto kúpeľňová zostava niekoľko výhod – vaša kozmetika a hygienické potreby nezapadnú prachom, nenavlhnú a nebudete ich mať neustále pred očami. Kúpeľňová zostava s uzavretými skrinkami pôsobí úhľadne a je nenáročná na údržbu.

3

Využite silu zrkadla

Zrkadlá do kúpeľne sú praktickým doplnkom, ktorý plný hneď viacero funkcií. Okrem toho, že sa v nich vidíme, tiež odrážajú svetlo a dokážu opticky zväčšiť stiesnenú miestnosť. Nábytok do kúpeľne so zrkadlovou skrinkou je ako stvorený do malej kúpeľne. Okrúhle zrkadlo s LED osvetlením poslúži i ako doplnkový zdroj difúzneho osvetlenia. Zrkadlo s originálnym rámom môže byť nevšednou ozdobou vašej kúpeľne.

4

Zásobte sa atraktívnymi textíliami

Kvalitný kúpeľňový textil vám popri svojej primárnej funkcii pomôže vytvoriť si v kúpeľni útulnú atmosféru. Uteráky a osušky zladené do jednej farby pôsobia usporiadane a sofistikovane, a to najmä ak ladia s farbou vášho nábytku alebo obkladov na stene. S uterákmi môžete zladiť aj mäkké kúpeľňové predložky či praktický kúpeľňový koberček s vysokým vlasom. Textílie rovnakých alebo podobných odtieňov vám pomôžu zbaviť sa farebného chaosu v kúpeľni, ktorý znásobuje pocit neporiadku.

5

Dajte priestor rastlinám

Aj v jednoduchej a minimalisticky zariadenej kúpeľni je vždy dosť priestoru pre dekorácie. Skvelým spestrením na kúpeľňové skrinky či poličky môžu byť vlhkomilné rastliny, ktorým nevadí vysoká teplota. Nad rastlinami v kvetináčoch by ste však mali uvažovať len v prípade, že vo vašej kúpeľni je dostatok prirodzeného svetla. V opačnom prípade postačia i kvalitné umelé rastliny, ktoré sú na nerozoznanie od živých, prípadne kytica rezaných kvetov v peknej váze, umiestnená na malom príručnom stolíku.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do kúpeľne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.