Elegantná a moderná čierna farba v kúpeľni: 6 inšpirácií


Čierna farba v kúpeľni je originálne a moderné riešenie, ktoré stále naberá na popularite. Kúpeľňový nábytok a doplnky v čiernej farbe majú hneď niekoľko výhod: vyzerajú elegantne, ľahko sa kombinujú a dodajú vašej kúpeľni hĺbku. V útulnej kúpeľni zariadenej v tmavých farbách, ktorá je vybavená správnym osvetlením, sa dobre relaxuje po náročnom dni. Čierna farba môže klasickú kúpeľňu zmeniť na nepoznanie – pozrime sa spoločne na to, aké podoby môže mať takáto kúpeľňa.


1. Moderné čierne skrinky

Kúpeľňová zostava v matnej čiernej farbe vynikne v kombinácii s farebnými stenami aj s obkladmi a dlažbou v neutrálnych farbách. Jednoduché čierne skrinky s decentnými kovovými úchytmi pôsobia minimalisticky a poskytujú dostatok úložného priestoru pre všetko, čo potrebujete mať v kúpeľni poruke.

2

2. Kombinácia čiernej farby a dreva

Čierna farba a drevo vytvárajú veľmi príjemnú a univerzálnu farebnú paletu, ktorá pôsobí trochu industriálne a zároveň útulne. Kúpeľňový komplet v tejto farebnej kombinácii, napríklad nadčasový kúpeľňový nábytok s otvorenými poličkami a zrkadlom v čiernom ráme, vám pomôže vytvoriť nevšednú a vzdušnú kúpeľňu.

3

3. Nesmrteľný hravý kontrast čiernej a bielej

Zostava nábytku v kombinácii čiernej a bielej farby, ktorá je lesklá a kontrastná, dodá vašej modernej kúpeľni šťavu. Zaujímavým detailom vo vašej kúpeľni však môžu byť aj menšie dizajnové prvky – napríklad čierno-biele keramické umývadlo alebo praktická čierno-biela sada osušiek.

4

4. Univerzálna čierna a sivá

Moderná kúpeľňa, v ktorej dominuje čierna, sivá a biela farba, nestratí nič zo svojho šarmu ani po rokoch. Kombinácia tmavého antracitového alebo čierneho kúpeľňového nábytku so svetlosivými obkladmi či dlažbou je nadčasová a môže pôsobiť veľmi vkusne až luxusne.

Tip: Dolaďte vašu kúpeľňu žiarivými farebnými doplnkami (napr. pestrými osuškami a uterákmi) a pôsobivým osvetlením, napríklad v podobe zrkadla so zabudovanou LED lampou.

5

5. Netradičné čierne umývadlo

Čierne umývadlo výborne ladí s čiernym aj bielym nábytkom alebo s kúpeľňovými skrinkami v drevenom dekore. Čierne keramické umývadlo môžete doplniť umývadlovou batériou rovnakej farby alebo originálnou čierno-zlatou batériou.

Tip: Overte si stupeň tvrdosti vody vo vašom bydlisku. Ak je voda veľmi tvrdá, môže zanechávať biele stopy na vašom čiernom umývadle. V takom prípade zvážte inštaláciu filtra na vodu, ktorý vám zjednoduší údržbu kúpeľne.

6

6. Štýlové čierne doplnky

Bez ohľadu na to, v akých farbách je kúpeľňa zariadená, čierne doplnky ju môžu osviežiť a urobiť ju zaujímavejšou. Čierny kúpeľňový set, háčik na uterák zladený s držiakom na toaletný papier či pôsobivá čierna drôtená polica na stene dodajú vašej kúpeľni šmrnc.

7

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do kúpeľne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.