Kúpeľňové trendy roka 2022: V hre sú farby, príroda a originálne riešenia

Dominovať bude čierna v kombinácii s prírodnými motívmi. Čím viac „zelene“, tým lepšie. Nesmú chýbať ani zrkadlá a sklo.

Aby ste sa v kúpeľni cítili dobre, mala by vyhovovať najmä vášmu vkusu. A čo odporúčajú bytoví dizajnéri v roku 2022? Čierna sa v kúpeľňových trendoch objavila už skôr, no nie je tajomstvom, že tento rok dominuje nielen na sanite, ale aj na stenách a kúpeľňovom nábytku. Skvele vyzerá so zlatými doplnkami a detailmi, kontrast je niečo, čo jej veľmi pristane. Opakom čiernej je biela, nie je teda žiadne prekvapenie, že aj ona sa dostala do rebríčka trendov, a to nielen ako náprotivok svojho najtmavšieho odtieňa. Biela je už roky klasikou, na ktorú prisahajú dizajnéri i bežní smrteľníci. Nebojte sa ju doplniť a ozvláštniť obľúbenou farbou či vzorom.

Kúpeľne s dreveným obkladom od mojnabytok.sk

Nech žije romantika!

Čo sa štýlu týka, v kurze sú prvky s historickým nádychom. Teplé odtiene zemitých tónov, ako je zlatá, škoricová a hnedá sú odtiene, ktorými rozhodne nešliapnete vedľa. Ak vás romantika láka, nesmú vám chýbať veľké zrkadlá do kúpeľne s masívnymi rámami, ornamenty, dominantné lustre a kvetinové vzory. Vyberte si efektné umývadlo, je dôležité aby bolo praktické a funkčné. Všetky tieto požiadavky spĺňa aj moderné umývadlo voľne stojace na doske. Bonus? Miestnosti vdýchne šmrnc a originalitu. V poslednom čase sa v kúpeľňových trendoch objavovali voľne stojace vane, tento rok hrá prím otvorený – „walk-in“ sprchovací kút. Jeho najväčšou prednosťou je bezpečnosť a bezbariérovosť, čo ocenia aj seniori.

Biela lesklá kúpeľňová zostava Capri mojnabytok.sk

Vneste do kúpeľne život

Trendom – a nielen tohtoročným, je spojenie s prírodou. Niet divu, výhody zelene sú nepopierateľné. Oživte ňou váš kúpeľňový nábytok! Živé rastliny čistia vzduch, pomáhajú odstraňovať vlhkosť, bojujú proti plesniam, pôsobia príjemne a žiadna miestnosť s nimi nepôsobí sterilne. Doprajte vašej kúpeľni kvety alebo rastlinky! Na to, aby ste vniesli do kúpeľne neopakovateľnú atmosféru, nemusíte robiť veľké zmeny, nepotrebujete ani veľkú počiatočnú investíciu a výsledok, ktorý prospeje vám aj vášmu interiéru, bude naozaj ohromný.

Biela kúpeľňová zostava BALI od mojnabytok.sk