Vyberáte kúpeľňový nábytok? 5 praktických rád

Pri rekonštrukcii a zariaďovaní kúpeľne je dôležité zamerať sa na kúpeľňový nábytok, ktorý vám vyhovuje po vizuálnej stránke, a zároveň je kvalitný a nadčasový. Nábytok do kúpeľne sa nevymieňa často a mal by vám vydržať čo najdlhšie. Poradíme vám ako si správne vybrať zo širokej palety možností, ktoré v súčasnosti ponúka trh.

1. Kúpeľňový komplet vám ušetrí čas aj peňaženku

Ako vybrať jednotlivé kusy nábytku do kúpeľne tak, aby spolu ladilo umývadlo so skrinkou, regále a skrinka pod umývadlo a aby všetky kusy nábytku ladili s vašimi obkladmi a dlažbou? Vyberte si farbu, ktorá by mala vo vašej kúpeľni dominovať, a v tejto farbe si zvoľte kúpeľňový komplet zodpovedajúcich rozmerov. Kúpeľňová zostava v neutrálnom odtieni, ktorá je jednofarebná (napríklad čisto biela alebo sivá) alebo má drevený dekor, sa ľahko kombinuje s podlahou a stenami akejkoľvek farby. Ak sa rozhodnete pre hotovú zostavu nábytku do kúpeľne, ušetríte tým čas aj peniaze.

2. Nábytok do kúpeľne so zrkadlami zväčší vašu miestnosť

Ťažko si čo i len predstavíte kúpeľňu, v ktorej by chýbalo zrkadlo. Najmä pre malé kúpeľne platí, že čím väčšie zrkadlo umiestnite nad umývadlo, tým lepšie. Výborným riešením je na mieru vyhotovené zrkadlo na celú šírku steny, ktoré opticky zväčší a presvetlí malú kúpeľňu a vytvorí dojem väčšieho priestoru. Veľmi praktickou alternatívou je zrkadlová skrinka do kúpeľne. Aj malá zrkadlová skrinka nad umývadlom vám naviac pomôže vytvoriť ďalší úložný priestor, ktorého v kúpeľni nikdy nie je dosť.

Kupelňová zostava led

3. Dvojumývadlo spríjemní rána celej rodine

Nemáte radi ranný zhon a chcete sa vyhnúť tlačenici pred umývadlom? Investujte do dvojitého umývadla, pri ktorom si môžu naraz čistiť zuby dve osoby. Dvojumývadlo je moderným riešením, ktoré zaistí vyšší komfort pre domácnosti s viacerými deťmi. Väčšia kúpeľňová skrinka s umývadlom naviac poskytuje dvojitý úložný priestor.

kupelnova-zostava-capri-cosmos

4. Závesný nábytok vám zjednoduší upratovanie

Komplety nábytku do kúpeľne môžu byť vybavené elegantnými kovovými nožičkami alebo ich môžete pripevniť k stene vo výške, ktorú si zvolíte. Závesná skrinka do kúpeľne bez nožičiek v kombinácii so závesným regálom prispeje k jednoduchšiemu upratovaniu – pod nábytkom bez nožičiek ľahšie povysávate aj umyjete podlahu mopom. Skrinka do kúpeľne zavesená v primeranej výške od podlahy navyše umožní robotickému vysávaču, aby upratal za vás, vďaka čomu ušetríte čas, ktorý môžete venovať relaxu s vašimi blízkymi.

422841-1_kupelnovy-komplet-santa-fe-140-dub-santa-fe

5. Úzky a vysoký nábytok rozšíri vaše úložné možnosti

Rafinovaný úložný priestor v kúpeľni ocení celú rodina. Najmä pre malé kúpeľne platí, že treba vyťažiť maximum z dostupného priestoru. Úzka a vysoká skrinka do kúpeľne splní tento účel a pomôže vám využiť celý vertikálny potenciál rohov v stiesnenej miestnosti. Výborným riešením do úzkej kúpeľne je i praktická skrinka nad práčku s otvorenými aj uzavretými policami, na ktorú sa zmestia pracie prostriedky, kozmetika aj uteráky. Vysoký rohový nábytok do kúpeľne s úzkymi skrinkami vám umožní využiť naplno aj veľmi malý priestor v kúpeľni či na samostatnom záchode s malým umývadlom.

moderna-biela-kupelnova-zostava-twist-biela