Prerábate kúpeľňu? Zariaďte si ju prakticky a útulne v 6 jednoduchých krokoch


Nová kúpeľňa je darom pre celú rodinu – myslite pri jej zariaďovaní na to, aby sa v nej každý člen vašej domácnosti cítil dobre. Kúpeľňový nábytok by mal poskytovať dostatok úložného priestoru pre všetkých a doplnky by mali z vašej domácej kúpeľne vytvoriť dokonalé miesto na očistu a relax. Prezradíme vám ako to dosiahnuť tak, aby bola vaša kúpeľňa zariadená prakticky, a zároveň bola štýlová a útulná.


1. Vyberte si kúpeľňový nábytok, ktorý vyplní ale nezahltí vašu kúpeľňu

Každá kúpeľňa, bez ohľadu na jej veľkosť, si zaslúži dýchať. Výber nábytku do kúpeľne preto prispôsobte veľkosti miestnosti tak, aby ste v nej stále mali pocit vzdušnosti a priestoru. Vo veľkej kúpeľni nemusíte vyplniť každý roh, ale môžete si dopriať luxus maximálne komfortného nábytku, napríklad v podobe dvojumývadla so skrinkou. V menšej kúpeľni môžete ušetriť priestor využitím rohového umývadla a skriniek. Nábytok bez nožičiek vizuálne odľahčí vašu kúpeľňu.

2

2. Zväčšite kúpeľňu zrkadlom

Zrkadlá by v kúpeľni rozhodne nemali chýbať. Veľké zrkadlo na stene nad umývadlom vám pomôže opticky zväčšiť priestor, podobne ako elegantná zrkadlová skrinka, do ktorej sa zmestí množstvo kozmetiky a hygienických potrieb. Originálnym riešením do kúpeľne je okrúhle zrkadlo s LED osvetlením, ktoré vytvára príjemné tlmené svetlo.

3

3. Vytvorte si niekoľko zdrojov osvetlenia

Každá kúpeľňa býva zvyčajne vybavená stropným svietidlom. Na zútulnenie priestoru je však vhodné umiestniť do kúpeľne niekoľko ďalších svetelných zdrojov. Okrem svietiaceho LED zrkadla to môže byť LED osvetlenie nad skrinkou či dvojica bočných nástenných svietidiel pri zrkadle. Príjemným estetickým doplnkom do kúpeľne sú sviečky, ktoré si môžete zapáliť k relaxačnému kúpeľu alebo sprche.

4

4. Vybavte vašu kúpeľňu vešiakmi

K dobre vybavenej kúpeľni patrí aj možnosť zavesiť si uterák, župan a odevy. Elegantný vešiak na stene alebo na dverách by mal poskytovať dostatok háčikov na veci pre všetkých členov vašej domácnosti. Ako doplnkový priestor na zavesenie vecí poslúži nenápadný vešiak s vyklápacími háčikmi. Ak máte v kúpeľni dostatok miesta, zvážte aj praktického pomocníka na zavesenie odevov, ktorým je vešiak typu nemý sluha.

5

5. Prispôsobte úložné systémy vašim potrebám a možnostiam

Premyslené úložné systémy v kúpeľni pomáhajú predchádzať neporiadku. Na otvorené poličky vašej kúpeľňovej zostavy alebo police praktického kovového regálu môžete umiestniť úhľadné nádoby na skladovanie hygienických potrieb a kozmetiky pre každého člena rodiny. Úložné systémy zjednodušia údržbu aj za dvierkami veľkej kúpeľňovej zostavy, kde sa nájde priestor aj na čistiace prostriedky či uteráky. Nezabudnite tiež na praktický kôš na bielizeň, ktorý vám zjednoduší triedenie bielizne pred praním.

6

6. Pridajte do kúpeľne zeleň

Rastliny v kúpeľni nebývajú samozrejmosťou, vďaka nim sa však v tejto miestnosti budete cítiť ešte príjemnejšie. Ak máte v kúpeľni okno a dostatok prirodzeného denného svetla, zútulnite si kúpeľňu vlhkomilnou rastlinou v plastovom kvetináči.

Kvetináč v drevenom vzhľade môže zdobiť kúpeľňovú skrinku. V prípade, že nemáte v kúpeľni okno, je úplne v poriadku, ak bude obsahovať umelú rastlinu. Zátišie s kúpeľňovou zeleňou môžete vylepšiť dekoráciami z prírodných materiálov, kamienkami a sviečkami.

7

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do kúpeľne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.