V tejto malej kúpeľni panuje veľká pohoda: 4 praktické inšpirácie

Menšia kúpeľňa nemusí byť dôvodom na smútok. Aj na pár metrov štvorcových sa môže zmestiť praktický kúpeľňový nábytok spolu s doplnkami, vďaka ktorým sa v malej miestnosti nebudete cítiť stiesnene. Práve naopak, tie správne kúpeľňové komplety spoločne s vhodne zvolenými obkladmi a sanitou vám umožnia vytvoriť si v kúpeľni vašu jedinečnú domácu oázu pohody. Prinášame vám štyri praktické a jednoduché inšpirácie ako naplno využiť malý priestor kúpeľne.


1. Navonok malá, opticky veľká

Ak vám v kúpeľni chýbajú extra metre štvorcové, zamerajte sa na to, aby ste čo najlepšie využili priestor, ktorý máte k dispozícii a opticky ho zväčšili a rozšírili. Základom sú svetlé farby dlažby, kachličiek, stropu, sanity a vhodná kúpeľňová zostava bielej, krémovej alebo smotanovej farby, ideálne bez nožičiek.

Moderná kúpeľňová zostava s rohovým umývadlom a zrkadlom vám pomôže ušetriť ešte viac priestoru a využiť prípadný „nešikovný“ roh. Zrkadlá môžu pokrývať aj dvierka skriniek kúpeľňového kompletu. Veľké zrkadlá nad umývadlom alebo vaňou dokážu vytvoriť ilúziu a pocit priestrannejšej miestnosti. Príjemným bonusom je, ak je zrkadlo zároveň zdrojom mäkkého doplnkového osvetlenia – vďaka zabudovanému LED svetlu.

2

2. Bohémska kúpeľňa plná rastlín

Máte v kúpeľni zdroj prirodzeného svetla v podobe klasických či strešných okien? V takom prípade vám nič nebráni vytvoriť si v kúpeľni malú útulnú „džungľu“ z vlhkomilných rastlín, ktoré bez problémov znášajú výkyvy teploty. Ideálnym nábytkom pre vás je kúpeľňový komplet so skrinkami, ktoré majú otvorené police, na ktoré môžete okrem kozmetiky umiestniť aj rastliny v kvetináčoch.

3

3. „Domáce spa“ s čarovným osvetlením

Akákoľvek malá kúpeľňa môže byť krajšia a útulnejšia, ak v nej použijete to správne osvetlenie. Kúpeľňový komplet s LED zrkadlom či kúpeľňovú zostavu s klasicky zhora osvetleným zrkadlom môžete doplniť o rôzne typy alternatívnych svietidiel, ktoré vám vytvoria príjemnú kulisu ku každodennej sprche alebo relaxačnému kúpeľu vo vani. Výborným zdrojom náladového osvetlenia sú rôzne typy svetelných reťazí, ktoré fungujú na elektrinu alebo na baterky. Atmosféru ideálnu na oddych po náročnom dni si najľahšie vytvoríte tak, že po obvode vane alebo na kúpeľňové skrinky umiestnite voňavé sviečky v pôvabných svietnikoch zo skla, keramiky alebo kovu. Nezabudnite tiež na príjemnú oddychovú hudbu.

4

4. Útulná „relaxačná jaskyňa“

Napriek tomu, že do menších miestností sa zvyčajne odporúča aplikovať svetlé farby pre optické rozšírenie, môžete urobiť aj úplný opak a vybrať si do kúpeľne tmavý nábytok aj obklady. Dosiahnete tým to, že sa miestnosť ešte viac „scvrkne“, no ak zvolíte správny nábytok a doplnky, bude pôsobiť ako útulná „relaxačná jaskyňa“, v ktorej môžete dokonale vypnúť. Kúpeľňový komplet tmavosivej farby, v lesklom prevedení, ľahko skombinujete s hnedou, čiernou alebo sivou farbou obkladov.

Kúpeľňová zostava, ktorá v sebe spája teplo dreva a pokojnú antracitovú farbu, bude pôsobiť veľmi elegantne a útulne v kombinácii s hnedými či tmavozelenými doplnkami (koberčeky, uteráky, svietidlá, atď.) a rastlinami (živými alebo umelými). K tmavému kúpeľňovému nábytku sa výborne hodia sofistikované čierne umývadlá, prípadne čierno-biele alebo sivé keramické umývadlá.

Tip: V tomto type kúpeľní mimoriadne dobre vynikne tlmené náladové osvetlenie, ktoré ešte viac zútulní váš „komorný“ relaxačný priestor.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do kúpeľne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.