Skrinky do kúpeľne – akú farbu vybrať? Praktické rady

Skrinky do kúpeľne sú základným kusom nábytku vo vašej kúpeľni a mali by ladiť s vašimi obkladmi a dlažbou, ako aj s vaším umývadlom. Moderné kúpeľňové skrinky a zostavy nábytku do kúpeľne existujú v rôznych veľkostiach a dizajnových vyhotoveniach. Aká farba skriniek je najviac vhodná pre váš interiér? Ak sa neviete rozhodnúť, aký nábytok by najlepšie pasoval do vašej oázy relaxu, poradíme vám s výberom.

Neutrálna klasika je nadčasová a útulná

Obľúbeným nadčasovým riešením do kúpeľne je zostava nábytku do kúpeľne bielej farby, ktorú najjednoduchšie zladíte s akýmikoľvek farbami obkladov. Biela farba skriniek a sanity bude vyzerať atraktívne tón v tóne s bielymi kachličkami, no vynikne aj v kontraste s výrazne farebnými stenami a obkladmi. Skvelou neutrálnou farbou na kombinovanie je i sivá – od optimistickej svetlosivej až po mysterióznu antracitovú. Jednotlivé odtiene sivej, v podobe kúpeľňových skriniek, kachličiek a dlaždíc, môžu spolu vytvoriť celok, ktorý pôsobí upokojujúco a harmonicky.

Populárnou farbou, ktorá pristane kúpeľni, je i hnedá – béžové, čokoládové alebo orieškovo hnedé kúpeľňové skrinky pôsobia „uzemňujúco“ a útulne. Mimoriadne dobe vyniknú v kombinácii so zelenými stenami alebo doplnkami, ktoré evokujú farby lesa.

zlozena-siroka-skrinka-pod-umyvadlo-capri-white

Drevený dekor – zlaďte si kúpeľňu tón v tóne

Nábytok z masívneho dreva v kúpeľni vidíme len zriedkavo – namiesto dreveného masívu sa zvyčajne používa kvalitná imitácia dreva z odolného materiálu, ktorému neprekáža zvýšená vlhkosť v miestnosti.

Skrinka pod umývadlo s dreveným dekorom najlepšie vynikne s kúpeľňovými regálmi a skrinkami s rovnakým dekorom, prípade so skrinkami neutrálnej farby ako je biela alebo sivá. Zrkadlová skrinka do kúpeľne s korpusom z imitácie svetlého dreva je výborným riešením do svetlej kúpeľne, ktorú ešte viac prežiari a zosvetlí. 

Skrinky do kúpeľne new   

Čaro „jaskyne“: tmavé farby v kúpeľni

Tmavé farby v kúpeľni nie sú ani zďaleka ojedinelým javom. Kúpeľňa s čiernymi alebo tmavými antracitovými skrinkami môže byť originálnou súčasťou vášho moderného domova. Tmavé farby vytvárajú v kúpeľni atmosféru podobnú jaskyni, kde si vaše zmysly dokonale oddýchnu po náročnom dni. Kúpeľňa s tmavými skrinkami môže byť vybavená farebne zladeným umývadlom alebo kontrastným bielym umývadlom, ktoré spolu s bielymi doplnkami vnesie do vašej kúpeľne dynamiku. V tmavej kúpeľni dobre vyniknú doplnky s kovovým leskom – predmety zlatej, striebornej alebo medenej farby.

Čierny nábytok, umývadlo a obklady majú aj jednu nevýhodu, ktorú by ste mali zvážiť, ak premýšľate nad zariaďovaním kúpeľne v tejto farbe – majú o niečo náročnejšiu údržbu. Na tmavom povrchu viac vynikne vodný kameň, a preto je potrebné častejšie umývať tieto povrchy špeciálnymi čistiacimi prostriedkami alebo investovať do kvalitných vodných filtrov.

kupelnova-zostava-capri-cosmos_1

Svieža kúpeľňa v decentnej modrej alebo zelenej farbe

Ak milujete farby a chcete dopriať závan sviežosti vašej kúpeľni, investujte do kúpeľňových skriniek zelenej alebo modrej farby, ktoré osviežia interiér a zároveň príliš „nekričia“. Závesná skrinka do kúpeľne svetlej mentolovo modrej farby alebo sofistikovaná tmavozelená skrinka namontovaná do steny je výborný základ pre štýlovú a modernú kúpeľňu. Tieto farby pôsobia prirodzene a luxusne v kombinácii so sivými obkladmi a dlažbou.

kupelnova-zostava-santa-fe-blue

Dovoľte si experimentovať – vaše netradičné farebné skrinky do kúpeľne môžu vytvoriť zaujímavú kombináciu s umývadlom sivej alebo čiernej farby. Výbornými doplnkami k farebným skrinkám do kúpeľne môžu byť farebne zladené koberčeky a predložky alebo sada uterákov v podobných odtieňoch, prípadne súprava keramických doplnkov do kúpeľne neutrálnej sivej alebo béžovej farby.