JESEŇ 2015 A JEJ FAREBNÉ TRENDY

Opäť je tu krásne farebné jesenné počasie, ktoré prináša dokonalé farebné kombinácie. Hitom jesene 2015 sú oslnivé odtiene žltej, oranžovej či červenej. Samozrejme nesieme zabúdať ani na zemitú hnedú, ktorá zohráva v interiéri čoraz častejšie hlavnú dominantnú úlohu. 

ŽLTÁ

 

– farba slnka, farba pre ľudí , ktorý milujú život a ľudí okolo seba. Jemné tóny žltej farby evokujú pocit tepla. Jedná sa o veľmi veselú farbu , ktorá rozjasní priestor a vdýchne mu nový život. Jednotlivé prvky v žltom prevedení  vnesú do priestoru s menším množstvom svetla príjemnú atmosféru. V kombinácií s modrou či zelenou dodáte interiéru neodolateľnú dynamiku a šmrnc.

1_6

Rohová sedacia súprava CAPRI

 

ORANŽOVÁ

 

– farba vhodná pre pozitívnych ľudí, ktorý majú radi veselý a farebný interiér. Táto farba zútulní a presvetlí každú miestnosť. U sýtych farebných prevedeniach oranžovej môžeme hovoriť o dominantnosti . Oranžová je ľahko kombinovateľná s ohnivo červenou čo vytvára ozajstný skvost. Taktiež je ľahko kombinovateľná so žltou, zelenou či modrou.

2_6

Obývacia stena Vigo 16 biela / oranžová

ČERVENÁ

 

– výraznosť, sýtosť, energia …jednoduché oživenie nevýrazného či tmavého interiéru. Červená je priam ako stvorená pre doplnky, ktorým dodá zmyselnosť , emócie a dynamiku. Ak sa obávate zvoliť sýtu červenú ako poťahovú látku sedacej súpravy, zvoľte jemnejšiu formu v podobe kresla, taburetky, závesov či kobercov alebo vankúšov, ktoré dodajú miestnosti štýl. Červenú ľahko doplní zelená, oranžová, žltá či sivá.

3_4

KRESLO JAJO

HNEDÁ

 

– čoraz obľúbenejšie farebné prevedenie, ktoré je ľahko kombinovateľné takmer zo všetkými farbami. Za túto vlastnosť môže najmä jej prírodný charakter a blízkosť k drevu.  Najčastejšie je hnedá využívaná v obývačkách a kuchyniach, v ktorých je decentne kombinovaná s bielou, krémovou, karamelovou či vanilkovou.

4_6

Obývacia stena VERIN 1