Nadčasová sivá a optimistická žltá v interiéri: 5 nevšedných inšpirácií


Zariaďujete si byt alebo plánujete rekonštrukciu a rozmýšľate nad zaujímavými a neopozeranými farebnými riešeniami? Inšpirujte sa interiérmi v neobvyklej farebnej kombinácii – uzemňujúca, pokojná a chladivá sivá a žiarivá, optimistická žltá. Tieto dve farby sú ako stvorené do moderných a hravých interiérov. Poradíme vám ako ich môžete zakomponovať do jednotlivých izieb vo vašom domove.


1. Praktická a sivá kuchyňa s jednoduchou údržbou

Ak neradi trávite čas v kuchyni upratovaním, sivá kuchynská linka vám urobí veľkú službu, na sivej farbe totiž najmenej vidno nečistoty (najmä ak si zvolíte matný variant). Dvojfarebná sivá kuchynská linka vynikne v kombinácii s obkladmi v neutrálnych aj pastelových farbách. Sivú kuchyňu môžete spestriť výrazným farebným nábytkom, napríklad štýlovými žltými barovými stoličkami či pohodlnými jedálenskými stoličkami s čalúnením z ekokože.

2

2. Žltá farba na oživenie a zútulnenie obývačky

Žltá farba je ako stvorená do spoločenskej miestnosti – obývačky. Vnesie do nej teplo a sviežosť. So žltou to však nepreháňajte. Stačí jeden výrazný žltý kus nábytku – napríklad luxusná žltá zamatová sedačka, dizajnové žlté kreslo či pohodlné relaxačné kreslo žltej farby. Doplniť ich môžu závesy alebo koberec, na ktorých sa vyskytujú odtiene žltej.

Tip: Výrazný žltý solitér dobre vynikne na sivom podklade. Jedna stena v niektorom z odtieňov sivej alebo sivohnedej farby dodá vašej obývačke sofistikovaný štýl.

3

3. Upokojujúca sivá v spálni pre pokojný spánok

Odtiene sivej farby sú mimoriadne vhodné do spálne zariadenej v prírodnom štýle. Farby okruhliakov z pláže, piesku a dreva vás skvele „uzemnia“ po náročnom dni a prispievajú k pocitu pohody a pokojnému, ničím nerušenému nočnému relaxu. Vneste do svojej spálne sivú – či už vo forme náteru stien, závesov, koberca alebo nábytku. Čalúnenú manželskú posteľ v sivej farbe ľahko zladíte s akýmkoľvek ďalším nábytkom.

4

4. Sivá a žltá farba pre pracantov v domácej kancelárii

Ak pracujete v home office, určite oceníte prostredie, ktoré vás nabudí k lepšej výkonnosti a kreativite. Kombinácia žltej a sivej farby je veľmi vhodná do miestnosti, v ktorej sa potrebujete sústrediť a zároveň v nej hľadáte inšpiráciu a podporu pre vášho tvorivého ducha. Sektorový kancelársky nábytok v sivej farbe môžete doplniť napríklad žltým pracovným kreslom alebo sedacím vakom. Žlté kvetináče, vázy, obrazy, poličky či dvierka k praktickému regálu spestria vašu domácu pracovňu a dodajú jej iskru.

5

5. Atraktívna sivo-žltá detská a študentská izba

Izby pre deti a študentov v sebe spájajú hravé, aktivizujúce aj relaxačné prvky. Podobne ako v prípade pracovne a spálne, aj tu môžeme uplatniť originálnu kombináciu sivej a žltej farby, ktorá je vhodná pre chlapcov aj pre dievčatá. Sektorový nábytok pre deti, ktorý kombinuje žltú farbu s bielou a dreveným dekorom, výborne doplní sivé steny, koberec či dlažbu. Žltá skriňa s písacím stolom alebo výrazná šatníková skriňa so žltými dvierkami zaručene vylepší izbu s neutrálnymi sivými stenami.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku a doplnkoch, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.