Chystáme sviatočnú vianočnú jedáleň – toto v nej nesmie chýbať

Vianočné čaro v jedálni si môžete vytvoriť celkom jednoducho. Nepotrebujete na to veľký rozpočet, iba trochu času, fantáziu a dobré nápady. Prinášame vám niekoľko tipov ako môžete vašu kuchyňu, v ktorej stolujete, alebo jedáleň spojenú s obývačkou nachystať na veselé sviatočné chvíle v kruhu rodiny.


Sviatočné prestieranie

Váš vianočný jedálenský stôl môžete spestriť nápaditým prestieraním vo farbách vášho vianočného stromčeka a pridať zopár lesklých kovových doplnkov odtieňov zlatej, striebornej či medenej farby. Veľký rozkladací stôl vám poskytne viac miesta na riady a príbory, ale aj na vianočnú výzdobu. Adventný veniec, vianočná ruža v kvetináči či nápaditá vianočná ikebana dodajú vášmu sviatočnému stolu jedinečné čaro. Ak sa neviete rozhodnúť, aké farby by mali dominovať na vašom stole počas vianočnej večere či silvestrovskej oslavy, stavte na neutrálne zemité farby a doplňte ich farebnými servítkami a drobnými ozdobami červenej, bielej alebo zelenej farby.

2

Adventný veniec

Medzi tradičnú vianočnú výzdobu patrí veniec, na ktorom dominujú štyri adventné sviečky. Môžete si ho vyrobiť aj vlastnoručne, napríklad z vetvičiek ihličnanov a lesných plodov, s čajovými sviečkami v svietnikoch ozdobených trblietkami. Adventný veniec sa bude krásne vynímať nielen uprostred stola na vašom jedálenskom sete, ale aj na menšom príručnom alebo konferenčnom stolíku.

3

Vianočný stromček

Vianočný stromček (či už pravý alebo umelý) nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Krásne vyzdobený stromček pomôže vytvoriť tú správnu atmosféru vo vašej obývačke či jedálni. Zapojte do výzdoby stromčeka celú rodinu ešte skôr, než sa stromček objaví vo vašej izbe – spoločne s deťmi môžete vyrobiť nápadité ozdoby na stromček, napríklad v podobe plátkov sušených citrusov alebo sladkých medovníkov.

4

Sviečky a svetielka

Sviečky a svetelné reťaze patria k Vianociam a nemusia zdobiť iba vianočný stromček. Voňavé sviečky z včelieho vosku môžu ozvláštniť vašu komodu, jedálenský stôl, konferenčný alebo príručný stolík či okenné parapety. Jednoduché sklenené svietniky si viete vyrobiť aj z recyklovateľného materiálu – použite napríklad plytké zaváracie poháre. Svetelnými reťazami môžete spestriť vaše okná, poličky aj obývaciu stenu.

5

Priestor pre dobroty

Vianoce a Silvester sú sviatky, ktoré si spájame aj s množstvom pokrmov, na ktoré sa tešíme celý rok. Počas sviatočných dní bývajú konferenčné stolíky plné zákuskov, koláčikov a sušienok, ako aj slaných pochutín a nápojov, ktoré patria ku sviatočnému stolovaniu. Skvelým doplnkovým nábytkom na servírovanie jedla a nápojov sú šikovné príručné stolíky či servírovací stolík vybavený kolieskami, ktorý vám zároveň zjednoduší transport jedla a riadov z kuchyne do jedálne.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do kuchyne a jedálne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.