Vianoce klopú na dvere: 6 tipov ako si doma vytvoríte pohodovú vianočnú atmosféru

Na vytvorenie vianočnej atmosféry u vás doma nemusíte minúť veľa peňazí ani vynaložiť veľkú námahu. Naplánujte si prípravy na Vianoce vopred tak, aby ste sa vyhli stresu a napätiu v rodine. Prinášame vám naše tipy ako si môžete s ľahkosťou vyčarovať sviatočnú pohodu vo vašej obývačke, kuchyni, spálni aj detskej izbe.


1. Zbavte sa zbytočností a upracte si

Každé efektívne veľké upratovanie by malo začať triedením – podrobte dôkladnej revízii vaše skrine, regále aj komody. Urobte si poriadok v oblečení, knihách a hračkách a tie prebytočné darujte, predajte alebo venujte na charitatívne účely. Veciam, ktoré si chcete nechať, nájdite domov v praktických úložných systémoch.

2

2. Pridajte vianočnú výzdobu do každej izby

Vianočná výzdoba môže zútulniť každú miestnosť vo vašom domove – kým v obývačke zvykne tróniť vianočný stromček, drobné dekorácie ako adventné vence a sviečky môžu zdobiť aj komodu vo vašej spálni či predsieni alebo nástennú poličku v kuchyni. Vašu kúpeľňu si môžete spestriť vetvičkami imela či romantickou svetelnou reťazou. Atmosféru v detskej izbe dokreslia vianočné samolepky na oknách a adventné kalendáre.

3

3. Vytvorte si podmienky na spomalenie

Počas hektického adventného obdobia je najvyšší čas začať žiť v prítomnosti a vytvoriť si doma podmienky pre každodenné chvíle relaxu. Vyzdobte vašu sedačku alebo relaxačné kreslo mäkkými vankúšmi, ktoré majú obliečky s vianočnými motívmi. Výborným doplnkom, ktorý vám pomôže vychutnať si čítanie vašej obľúbenej knihy či pozeranie filmu, je i teplá, huňatá deka.

4

4. Vylepšite si vzduch vianočnými vôňami

Ako vám voňajú Vianoce? Je to svieži lesný závan ihličia, korenistá škorica, sladká aróma vanilkových rožkov alebo neopakovateľná vôňa čerstvo upečených medovníkov? Vašu domácnosť môžete prevoňať rôznymi spôsobmi – napríklad použitím vonných olejov v aroma lampe, ktorú môžete umiestniť na komodu v predsieňovej stene. Sviečky z včelieho vosku nádherne prevoňajú každú izbu. Môžete ich vložiť do sklených alebo kovových svietnikov a naaranžovať na príručný alebo konferenčný stolík.

5

5. Naplánujte si varenie na etapy

Prípravy pokrmov na sviatočný stôl nemusíte riešiť v zhone a na poslednú chvíľu. Začnite plánovať vypekanie koláčikov už teraz a odložte si časť sladkej nádielky do špajze či komory, aby vám zvýšilo na celé sviatky. Prípravy v kuchyni môžete chystať postupne – najprv si nachystať všetky recepty, následne naplánovať nákupy potravín, ktoré budete potrebovať a potom už len zapojiť rodinu do príprav jedla. Aj vaše deti sa rady zapoja do miesenia cesta a výzdoby medovníkov pri veľkom jedálenskom stole.

6

6. Nakupujte darčeky bez stresu – hoci aj na poslednú chvíľu

Zháňanie vianočných darčekov môže byť príjemnou a uspokojivou činnosťou, ak si naňho vyhradíte pokojnú chvíľku. Výborným darčekom pre vašich blízkych je nový nábytok, ktorý im bude robiť radosť počas celého roka. Nábytok a doplnky do obývačky, jedálne a kuchyne, spálne, pracovne, študentskej či detskej izby môžete vybaviť aj z tepla domova a za jeden večer – stačí, ak si nájdete čas na šálku čaju alebo kávy a online nákup na našom e-shope.

7

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku a doplnkoch, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.