Nadčasová biela v kuchyni – 6 elegantných variácií


Biela farba je ideálnou nadčasovou voľbu do kuchyne a má množstvo výhod. Žiarivá biela opticky zväčšuje a presvetľuje priestor, čo oceníte najmä v menšej kuchyni. Biela farba evokuje čistotu a poriadok, ktoré by v kuchyni nemali chýbať. Biela kuchynská linka sa veľmi ľahko kombinuje s neutrálnymi aj s výraznými farbami podláh, stien a nábytku. Prinášame vám šesť inšpirácií ako môže vyzerať vaša biela kuchyňa snov.

1. Čisto biela – obľúbená kuchyňa minimalistov

Čisto biela kuchynská linka urobí zázraky v malých kuchynkách či kuchynských výklenkoch vo väčších priestoroch, kde sa kuchyňa kombinuje s obývačkou a jedálňou. Kuchynská linka bielej farby je minimalistická, nadčasová a nenápadná a môže byť skvelým základom pre praktickú a elegantnú kuchyňu.

Tip: Túžite osviežiť vašu bielu kuchyňu pestrými farbami? Vybláznite sa na výbere doplnkov a jedálenského nábytku – čo tak pridať k bielemu jedálenskému stolu farebné plastové stoličky?

2

2. Biela kuchyňa s presklenými skrinkami

Ak máte radi bielu farbu v interiéroch a zároveň vás priťahuje vidiecky či provensálsky štýl, biela kuchynská linka s presklenými dvierkami bude pre vás to pravé. Vďaka preskleným dvierkam na skrinkách budete mať dobrý prehľad o tom, kde sa nachádzajú vaše obľúbené poháre, misky, hrnčeky či porcelán.

3

3. Čaro kontrastu čiernej a bielej

Ak sa vám páčia interiéry s dramatickým kontrastom farieb, moderná čierno-biela kuchyňa vás nadchne. Veľmi pekne vynikne so zaujímavou vzorovanou alebo kockovanou dlažbou. Menej dramatický kontrast dosiahnete v prípade, že bielu kuchynskú linku skombinujete s čiernymi stenami a čierno-bielym jedálenským setom.

4

4. Kuchyňa v kombinácii bielej farby a dreva

Kuchynská linka, ktorá kombinuje bielu farbu a drevený dekor, pôsobí elegantne a zároveň útulne a domácky. Biela kuchynská linka s drevenými prvkami je veľmi vhodná i do veľkej otvorenej kuchyne, spojenej s obývačkou, kde odtieň dreva použitý na sektorovom nábytku ladí s drevom na kuchynskej linke.

5

5. Praktická bielo-sivá kuchyňa

Bielo-sivá kuchynská linka je ideálna do menších priestorov, ktoré dokáže dostatočne presvetliť, no zároveň dodá vašej kuchyni hĺbku a tiež určitý kontrast. Výhodou sivej farby je, že je na nej menej vidno nečistoty – najmä ak sa rozhodnete pre matné vyhotovenie. Kuchynskú linku výborne doplní elegantný bielo-sivý jedálenský set.

6

6. Biela kuchyňa s prímesou farieb

Ak sa nedokážete vzdať vašich obľúbených farebných odtieňov, doprajte si ich aj v kuchyni. Biela pre ne vytvorí ten najlepší neutrálny základ. Kuchynská linka v kombinácii bielej a pastelovej ružovej, oranžovej či žltej vám bude každý deň zlepšovať náladu. Do moderných interiérov sú vhodné aj extravagantné farebné kombinácie, napríklad bielo-červená kuchynská linka či originálna lesklá bielo-tyrkysová kuchyňa.

7

P.S.: Potrebujete viac informácií o kuchynskom a jedálenskom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.