Vyberáte si kuchynskú linku? Na toto si dajte pozor

V kuchyni trávi čas každý z nás, dokonca aj tí, ktorí nevaria. Aj preto si pri zariaďovaní dajte záležať na výbere spotrebičov, hrncov, vybavenia, ale hlavne kuchynskej linky. Nechať si ju vyrobiť na mieru alebo sa radšej poobzerať po kvalitnej kompletnej zostave? To je otázka, pri ktorej aj Hamletova dilema „byť, či nebyť“ má úplne jednoduché riešenie. Vďaka týmto tipom a radám si však vyberiete kuchynskú linku, pri ktorej bude pre vás varenie opäť príjemne strávený čas. Čím začať?

Nebojte sa priplatiť za kvalitu

Váš rozpočet rozhoduje o kvalite vašej kuchynskej linky. Chcete ju na celý život? Za kvalitu sa oplatí priplatiť, nebojte sa rozpočet navýšiť. A čo by kvalitná kuchynská linka mala mať? Pracovná doska z masívu je lepšou voľbou ako drevotrieska. Prečo? Má dlhšiu životnosť, lepšie znáša vlhkosť a v bitke estetickosti má tiež navrch. Nesmiete zabudnúť ani na kvalitný keramický či nerezový dres a batériu s perlátorom, ktorý vám pomôže znížiť spotrebu vody. V prípade, že máte netradičné riešenie kuchyne, oplatí sa vám priplatiť si za kuchynskú linku na mieru, ktorá vám pri inštalácii ušetrí niekoľko šedivých vlasov.

Jednotný štýl vám pomôže

A čo štýl? Miešať štýly je dnes v móde, no pri zariaďovaní kuchyne si to dobre premyslite. Kompletné kuchynské zostavy sú často zladené v tóne, čo vám uľahčí rozhodovanie. Myslite však na to, že kuchynská linka môže byť investícia na celý život. Vyberajte nadčasové riešenia a farby – biela, sivá, neutrálne či jemné pastelové tóny sú vždy skvelou voľbou. Máte kuchyňu spojenú s obývačkou? Vtedy musíte zladiť kuchynskú linku so zariadením obývacej izby – aspoň farebne. Aj v tomto prípade oceníte neutrálne odtiene, ktoré osviežite bylinkami v kvetináčoch či farebnými doplnkami.

Čo by mala mať vaša kuchynská linka

Na čo ešte si musíte dať pozor pri výbere kuchynskej linky? Určite je to úložný priestor – aj keď ste limitovaný malou kuchyňou, vždy si môžete nechať vyrobiť linku na mieru s dostatkom úložného priestoru. Lebo ten kuchynský robot či odšťavovač sa do zásuvky nezmestia. Nepodceňujte ani výber lesklá/matná linka. Nechcete utierať odtlačky prstov a prach každý deň? Siahnite radšej po sivej matnej kuchynskej linke ako čiernej lesklej. A čo otvorené poličky? Ak máte pekné dózy na múku či cukor, tento trend je pre vás ako stvorený.

Chcete si kúpiť kvalitnú kuchynskú linku, ktorá vám vydrží celý život? S týmito radami to hravo zvládnete.