Takto pripravíte rodine a priateľom nezabudnuteľné stolovanie pod holým nebom


Leto a stolovanie vonku (na záhrade, na balkóne či na terase) k sebe neodmysliteľne patria. Letné rodinné posedenia, oslavy a grilovačky si najviac užijete v dobrej spoločnosti blízkych ľudí. Doprajte im aj sebe maximálny komfort v podobe kvalitného záhradného nábytku a doplnkov – mnohé z nich môžete využívať aj v interiéri.


V tieni stromov a prístreškov

Počas horúcich letných dní prirodzene hľadáme útočisko v tieni. Ak vám na terase či na záhrade chýba prirodzený tieň zo stromov, pomôžu vám ho vytvoriť altánky a prístrešky. Rýchlo zmontovateľný altánok s oceľovou konštrukciou či altánok s bočnicami a sieťkami proti hmyzu sú skvelým riešením na trávnik v záhrade. Ak máte na pozemku nerovný, členitý terén, odporúčame vám použiť na zatienenie plochy praktickú tieniacu plachtu s variabilnými možnosťami montáže. Jednoduchým prenosným riešením na záhradu, na terasu či na balkón sú klasické prenosné slnečníky s podstavcami, ktoré sú dostupné v rôznych veľkostiach a môžu byť okrúhle, oválne i štvorcové.

2

Záhradné posedenie z dreva alebo ratanu

Posedenie na čerstvom vzduchu je o to príjemnejšie, ak si ho vychutnávate na novom, voňavom nábytku z prírodných materiálov, akými je masívne drevo či ratan. Záhradné zostavy nábytku určeného na stolovanie pod holým nebom obsahujú stôl (jedálenský či konferenčný stolík) a stoličky alebo lavičky, prípadne sedačku. Záhradný nábytok z masívneho dreva je praktický a odolný – dobre odoláva poveternostným vplyvom a môžete ho využívať v exteriéri po celý rok. Ratanový nábytok do záhrady pôsobí elegantne a pôvabne a je vhodný na rodinné stolovanie aj posedenie pri káve či dobre vychladenom drinku. Jeho výhodou je vysoká odolnosť a nízka hmotnosť – podľa potreby ho môžete ľahko presúvať.

ratanovy-nabytok-do-zahrady-svetlosivy-mojnabytok

Nábytok, ktorý využijete v interiéri aj v exteriéri

Ak pri nákupe nábytku radi uvažujete prakticky a pragmaticky, vyberte si jedálenský set, ktorý môžete využívať v interiéri vášho domova aj vonku. Vyberte si taký nábytok, ktorý bude štýlovo a farebne ladiť s vašim interiérom a zároveň bude vyhotovený z materiálu, ktorému neprekáža zvýšená vlhkosť, teplota či slnečné žiarenie. Na tieto účely je ideálny kvalitný ratanový nábytok, ktorý môžete využiť aj vo svojej zimnej záhrade, obývačke, spálni či hosťovskej izbe. Sada elegantného nábytku z hliníka, s pohodlnými mäkkými vankúšmi, je tiež ako stvorená na využívanie v interiéri aj v exteriéri. Kovové a sklenené stoly sú vhodným nábytkom na balkón, na terasu, aj do vnútorných priestorov domu či bytu.

4

Zákutie na osviežujúci poobedňajší relax

Po výbornom obede dobre padne malé zdriemnutie alebo relax v tichom zákutí. Oddajte sa spánku alebo sladkému ničnerobeniu na hojdacej sieti alebo záhradnej hojdačke s operadlom, ktoré sa dá sklopiť, čím sa vytvorí veľké lôžko. Na poobedňajší spánok je ideálne relaxačné kreslo, ktoré môžete v zimných mesiacoch využívať v interiéri, či pohodlné záhradné ratanové lehátko s mäkkými vankúšmi.

Tip: Ak si chcete vytvoriť dokonalé relaxačné zákutie, nezabudnite na prenosný príručný stolík, na ktorý si môžete odložiť chladivý nápoj, knihu či mobil.

Zahradné lehátka

P.S.: Potrebujete viac informácií o záhradnom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.