Leto sa chýli ku koncu, pripravte vašu záhradu na jesenné dni

Horúce letné dni budú čoskoro minulosťou, no posedenia na záhrade budú mať stále zelenú. Stačí, keď odložíte všetko nepotrebné zo záhrady do bezpečnej skrýše a nachystáte si záhradný nábytok na príjemné jesenné posedenie. Dážď ani chladnejšie počasie nevadia – prezradíme vám ako si môžete záhradnú pohodu vychutnať aj počas jesenných dní.


Záhradný nábytok, s ktorým si užijete aj chladnejšie počasie

Jesenné dni nie sú len dážď a čľapkanica či hmla. Aj na jeseň si môžete vychutnať teplé a slnečné dni na záhrade, ktorá hýri pestrými farbami. Odolný nábytok z kovu bez problémov zvládne výkyvy počasia. Silnejší jesenný vietor vám určite neodfúkne stabilné kovové stoly, záhradné kovové stoličky či praktické hliníkové kreslá. Na celoročné využívanie je vhodný aj záhradný nábytok z masívneho dreva. Atraktívna záhradná zostava z impregnovaného smrekového dreva je ako stvorená na záhradné posedenie s rodinou a priateľmi, a to i počas chladnejších dní.

2

Jesenná nálada pod strieškou

Ani na jeseň sa nemusíte vzdávať stolovania pod holým nebom – ak vám to počasie umožní. Ak chcete, aby vám záhradný nábytok vydržal dlhšie, vytvorte si záhradné posedenie pod altánkom alebo prístreškom, vďaka čomu bude viac chránený pred dažďom aj UV žiarením. Jesenné popíjanie čaju alebo kávy môže prebiehať i na balkóne či terase, ktoré sú vybavené pevnou a odolnou pergolou alebo výsuvnou markízou.

3

Odkladací priestor na záhradný nábytok a doplnky

Vankúše, detský bazén a hračky, nafukovačky a skladací záhradný nábytok si zaslúžia dôstojný úložný priestor, v ktorom strávia jesenné a zimné mesiace v očakávaní ďalšej jari a leta. Výborným riešením na uskladnenie týchto predmetov sú záhradné domčeky, do ktorých sa zmestí aj rôzne záhradné náradie, kosačky či bicykle. Na uskladnenie menších doplnkov je vhodný i úložný box z odolného plastu, ktorý možno využiť aj ako lavičku, či záhradná ratanová truhlica s hliníkovým rámom, ktorá odolá vlhkosti, mrazu či UV žiareniu.

4

Zimná záhrada snov

Ak máte zimnú záhradu na zasklenej terase, loggii, balkóne či v samostatnej miestnosti domu, môžete si užívať príjemný relax v spoločnosti rastlín počas celého roka, teda aj na jeseň a v zime. Súprava nábytku z umelého ratanu s elegantným okrúhlym stolom a pohodlnými vankúšmi vytvorí výborný základ pre záhradné posedenie vonku aj v interiéri. Váš relaxačný kútik v zimnej záhrade vylepší aj pôvabné závesné kreslo, moderné hojdacie kreslo s mäkkým čalúnením či tvarovateľné relaxačné kreslo, na ktorom sa príjemne drieme. Skutoční fajnšmekri si môžu dopriať aj relax na elektrickom masážnom kresle, ktoré je vhodné do suchej zimnej záhrady.

Vo vašej zimnej záhrade nesmú chýbať rastliny. Závesný systém s kvetináčmi môžete upevniť na stenu a po celý rok využívať v kuchyni čerstvé bylinky z vlastnej záhradky. Ak často zabúdate polievať kvety, investuje do inteligentného kvetináča so zabudovaným zavlažovacím systémom, ktorý vám pomôže udržať vaše rastliny pri živote. Ak potrebujete efektívne vizuálne predeliť priestor vo vašej zimnej záhrade, môžete na to použiť napríklad vysoký drevený kvetináč s popínavými rastlinami či niekoľko veľkých rastlín v kvetináčoch na pohyblivom podstavci, ktoré môžete podľa potreby presúvať.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do záhrady či na terasu, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.