Pripravujeme záhradu na jesenné dni: tieto vychytávky zjednodušia prácu a ušetria miesto

Keď sa leto na záhrade chýli ku koncu, je najvyšší čas uzavrieť letnú sezónu poriadnou grilovačkou a pripraviť sa na chladnejšie jesenné dni. Nie všetok záhradný nábytok a doplnky budete ďalej využívať počas zamračených a daždivých dní. Našťastie existujú záhradné vychytávky, vďaka ktorým môžete mať vo vašej záhradke poriadok počas celého roka. Prinášame vám niekoľko tipov na praktické vylepšenie vašej záhrady a terasy.


Praktické záhradné skrine a regály

Skrine a regály do záhrady vám umožnia ľahko a rýchlo uskladniť letné hračky, nafukovačky, vankúše na ležadlá a ďalšie príslušenstvo, ktoré na jeseň nevyužijete. Vysoká záhradná skrinka je vhodná aj na uskladnenie záhradného náradia, grilu, objemných kvetináčov, atď. Záhradná skrinka s robustným rámom ochráni vaše sezónne záhradné príslušenstvo pred zvýšenou vlhkosťou. Úložná skrinka v drevenom dizajne je vhodným doplnkom do záhrady i na terasu.

2

Drevárničky (nielen) na drevo

Drevárničky alebo kôlne slúžia v prvom rade ako prístrešok na drevo a chránia ho pred poveternostnými vplyvmi. Kôlňa z borovicového dreva alebo priestranná oceľová kôlňa je perfektným prístreškom na uskladnenie dreva na vašej záhrade, chate či chalupe. Ako kôlňa však môže poslúžiť i menší bezúdržbový záhradný domček, do ktorého sa okrem dreva zmestí i náradie, skladací záhradný nábytok alebo kosačka.

3

Záhradný domček pre kutilov aj pre cyklistov

Záhradné domčeky sú jednoduché prístrešky, ktoré nezaberú veľa miesta na vašom pozemku, no ich pridaná hodnota je veľká. Jednoduchý záhradný domček s posuvnými dverami je vhodný do malej záhradky – zmestí sa doň všetko nevyhnutné príslušenstvo. Ak sa staráte o rozsiahlejšiu záhradku s náročnejšou údržbou, výborným riešením pre vás bude bezúdržbový záhradný domček z kvalitného plastu, ktorý je odolný voči vode, snehu a UV žiareniu a je vybavený oknami, vďaka čomu ho môžete využívať aj ako útulnú záhradnú dielňu. Záhradný domček s prístreškom na bicykle oceníte v prípade, že radi chodievate na výlety na dvoch kolesách. Počas zimných mesiacov môžete bicykle zaparkovať v suchom prostredí vo vnútri domčeka.

4

Odolné koše na odpad

Triedenie odpadu v exteriéri je praktické a jednoduché, ak máte tú správnu výbavu do každého počasia. Odpadový kôš z odolného plastu bez problémov zvládne výkyvy počasia a neprekáža mu ani zvýšené UV žiarenie. Recyklačný kôš na tri vrecia, s horným otváraním, môžete umiestniť napríklad na terasu. Vďaka týmto riešeniam bude triedenie odpadu vo vašej domácnosti a na záhrade hračka.

Tip: Elegantným riešením na zamaskovanie klasického koša na vašej terase alebo záhrade je kryt na kôš s otváracou klapkou vyrobený z umelého ratanu.

5

Prenosné ohnisko pre romantické duše

Ak sa radi pozeráte na oheň v krbe alebo ohnisku na záhrade, dobrou správou je, že si tento romantický pôžitok nemusíte odopierať ani počas chladnejších mesiacov. Namiesto klasického ohniska môžete mať na záhrade bezpečné a stabilné prenosné ohnisko, ktoré vám ušetrí miesto a môžete ho využívať na záhrade i na terase. Dizajnové prenosné ohnisko poslúži i na grilovanie a počas studených mesiacov roka ho môžete pokojne využívať aj ako kvetináč v zimnej záhrade.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do záhrady a o záhradných doplnkoch, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.