5 hravých nápadov: štýlový kútik pre milovníkov čítania


Patríte medzi knihomoľov, ktorí by si najradšej čítali celý deň? Radi trávite čas ponorení do príbehov a chceli by ste tomuto vášmu koníčku venovať viac času? Vytvorte si doma štýlový čítací kútik s pohodlným kreslom. Poradíme vám, ako si doma vyčarovať útulné zákutie, v ktorom môžete nerušene relaxovať s vašou obľúbenou knihou.


1. Útulné a dobre osvetlené zákutie s ušiakom

Kreslá typu ušiak sú mimoriadne obľúbené u milovníkov kníh, pretože sú veľmi pohodlné a ľahko ich zladíte s vaším preferovaným interiérovým štýlom. Kreslo výraznej farby môže byť pôsobivým solitérom vo vašej obývačke, spálni alebo pracovni. Kreslo s taburetkou na vykladanie nôh prispeje k maximálnemu pohodliu počas čítania. Vašu čítaciu zónu však nevymedzuje len nábytok, ale aj osvetlenie – umiestnite ku kreslu na čítanie kvalitnú voľne stojacu lampu, ktorá sa postará o svetlo, pri ktorom si nepokazíte oči.

2

2. Pohoda pre veľkých aj malých čitateľov na sedacom vaku

Sedacie vaky sa tešia veľkej popularite najmä u detí a tínedžerov – dajú sa ľahko presúvať a tvarovať, dá sa na nich sedieť aj ležať. Ľahko ich skombinujete s akýmkoľvek nábytkom. Vytvorte si čítací kútik, kde budete mať všetko poruke. Sedací vak umiestnite na koberec (ideálne s vysokým vlasom, ktorý je veľmi príjemný na dotyk), a túto relaxačnú zónu vizuálne oddeľte od zvyšného priestoru. Praktickým kusom nábytku, ktorý priestorovo vymedzí čítaciu zónu, je príručný stolík alebo regál na knihy, ktorý si môžete ľubovoľne nastaviť. Zaujímavou alternatívou k sedaciemu vaku je tvarovateľné relaxačné kreslo s mäkkým čalúnením, ktoré sa tiež umiestňuje na podlahu.

3

3. Závesné kreslo na čítanie doma aj na čerstvom vzduchu

Závesné kreslo je interiérovým prvkom, no môžete ho využívať aj v exteriéri – na balkóne či na terase. Chvíle s knihou vám spríjemní upokojujúce hojdanie. Zaujímavým riešením je i závesné kreslo, ktoré je vhodné do záhrady, kde môžete leňošiť počas teplých letných dní. Ak si s knižkou radi aj zdriemnete, hojdacia sieť, zavesená na dvoch stromoch či na špeciálnom stojane, môže byť tým pravým letným čítacím kútikom pre vás.

4

4. Hojdacie kreslo vytvorí príjemnú atmosféru aj v menšej izbe

Hojdacie kreslá vôbec nie sú prežitkom minulosti – ešte vždy patria medzi obľúbené kusy nábytku, ktoré ocenia všetky vekové skupiny. Hojdacie kreslo z borovicového dreva je ako stvorené pre čitateľov, ktorí obľubujú minimalistický škandinávsky alebo romantický provensálsky štýl. Dizajnová hojdacia stolička výraznej farby oživí moderný interiér, pracovňu či detskú alebo študentskú izbu. Jednoduchý čítací kút si vytvoríte aj v menšom priestore (napríklad v jednoizbovom byte), keď si k hojdaciemu kreslu pristavíte praktický príručný stolík, na ktorý si môžete odložiť knižku a kávu alebo čaj.

5

5. Relax s knihou na záhrade

Posedenie s knihou na záhrade je perfektnou formou relaxu na čerstvom vzduchu – napríklad na praktickom polohovateľnom záhradnom lehátku z ratanu. Výhodou je, že sa počas čítania môžete zároveň aj opaľovať. Ak máte radšej tieň, vytvorte si príjemné čitateľské zázemie na záhradnom ratanovom lôžku s ochranným krytom, ktorý vás spoľahlivo ochráni pred horúcimi slnečnými lúčmi.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o kreslách, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.