Prečo staviť na minimalizmus: harmonické miesto s bezchybným usporiadaním

Menej je niekedy viac. Toto je základná myšlienka minimalistického štýlu. Pokiaľ patríte k priaznivcom jednoduchosti, elegancie a čistých línií, potom je vám tento štýl ako ušitý na mieru. Minimalizmus vytvára v každom interiéri harmonické miesto plné poriadku a bezchybného usporiadania.

 

Pri tomto štýle ide o to, aby ste dosiahli efekt s použitím minimálnych prostriedkov. Takýto jednoduchý prístup k dizajnu vyzerá veľmi graciózne a sofistikovane. Nie je nič lepšie ako jednoduchosť prepojená s čistými farbami, ktoré tento obľúbený štýl predstavuje. Minimalistický štýl však nie je pre každého. Na mnohých pôsobí chladne či neosobne, iným zase naopak vyhovuje po všetkých stránkach.

 

Zosobnenie životného štýlu

Minimalistický štýl je stvorený pre ľudí, ktorí túžia po neunáhlenom a pokojnom životnom štýle plnom harmónie a pokoja. Bývanie v minimalistickom štýle so sebou prináša voľnosť priestoru, vzdušnosť a v neposlednom rade eleganciu. Pri minimalizme sa kladie dôraz na strohé tvary a línie, čo má za dôsledok vzdušný priestor bez zbytočných rušivých prvkov.

Bývanie v minimalistickom štýle sa tak bude páčiť najmä tým, ktorí nemajú radi upratovanie a utieranie prachu. K minimalizmu totiž nepatrí množstvo doplnkov a dekorácií, ktoré vo väčšine prípadov slúžia ako lapače prachu. V prípade minimalistického štýlu stačí siahnuť po jednoduchom doplnku, ktorý miestnosť príjemne zútulní. Ide napríklad o vkusnú vázu, obraz, misku na ovocie či romantiky pôsobiacu vonnú sviečku.

 

sophia-cement-kupelna

 

Prednosť má kvalita a vzdušnosť

Minimalistický domov by mal vyžarovať čistý dizajn. Keďže elegancia takéhoto typu interiéru spočíva v jednoduchých líniách, pre minimalizmus je charakteristický pochromovaný, nerezový či sklenený nábytok. Neodmysliteľnou súčasťou sú aj kov, betón a oceľ. Užívatelia preferujú taktiež lesklé povrchy, ktoré odrážajú svetlo. Typické sú prírodné odtiene ako sivá, béžová, krémová či biela.

 

Snažte sa vyberať farby, ktoré sú na pohľad jemné a zväčšujú priestory nášho bývania. Jemné a pokojné farby netreba ničiť krikľavými odtieňmi. Mohli by ste tak dojem elegancie a čistoty v zlomku sekundy premeniť na chaotický priestor. Minimalistický interiér určite nezaťažujte mohutnými závesmi či záclonami. Radšej stavte na jednofarebné žalúzie alebo rolety.

 

Okolo každého kusu nábytku nechajte dostatok miesta, vďaka čomu bude priestor pôsobiť vzdušne, a nábytok tak pekne vynikne. Interiér zariadený v minimalistickom štýle má tvoriť iba ten najnutnejší nábytok, ktorý by sa mal vyznačovať istými požiadavkami na kvalitu.