Útulná študentská izba pre súrodencov: zvládnete to aj s menším rozpočtom

Študenti stredných a vysokých škôl si dávajú záležať na tom, aby ich izba odrážala ich potreby, ale aj ich kreativitu a osobnosť. Keď sa však o izbu delia viaceré vaše ratolesti, budú potrebné riešenia, ktoré budú vyhovovať všetkým obyvateľom izby. Ako skĺbiť relaxačnú a študijnú zónu pre viacero osôb v rámci jednej miestnosti tak, aby bola funkčná a útulná? Poradíme vám ako môžete vytvoriť praktickú študentskú izbu, ktorá bude dokonale plniť svoju funkciu a zároveň nepohltí celý rodinný rozpočet.


Sektorový nábytok v zemitých farbách

Jednoduchým riešením do študentskej izby pre viacero detí je sektorový nábytok, ktorý obsahuje praktické farebne a štýlovo zladené kusy nábytku za výhodnú cenu. Sektorový nábytok pre deti v drevenom dekore je dokonalé univerzálne riešenie, ktorým nič nepokazíte. Tento typ nábytku je vhodný pre žiakov základných a stredných škôl, no poteší aj vysokoškolákov, ktorí ocenia jeho „dospelácky“ dizajn. Sektorový nábytok, ktorý v sebe spája decentnú sivú farbu a drevený dekor, je štýlovým farebne neutrálnym riešením do študentskej izby.

2

Poschodové postele s bonusmi

Poschodové postele sú obľúbeným riešením do izby, o ktorú sa delí viacero detí. Kvalitná poschodová posteľ môže mať až tri plnohodnotné lôžka a pritom nezaberie v izbe veľa miesta. Praktickou a vzdušnou alternatívou do malej izby je poschodová posteľ, pod ktorou sa nachádza študijný kútik – rohový stôl a stolička. Zaujímavým riešením je i vyvýšená posteľ, pod ktorou sa okrem stolíka ukrýva aj priestranná šatníková skriňa a regál na knihy. Ak vaše ratolesti uprednostňujú nižšiu posteľ, no chcete im dopriať viac úložného priestoru, výborným riešením je multifunkčná poschodová posteľ so stolíkom, ktorá je vybavená šikovnými skrinkami.

3

Rozkladací nábytok, ktorý šetrí miesto

Multifunkčný rozkladací nábytok je ako stvorený do študentskej izby, ktorú obýva viacero súrodencov. Rozkladacia pohovka so štedrým úložným priestorom je ako stvorená do izby pre tínedžerov. Tento typ pohovky je vhodný na každodenný spánok, aj na príležitostné prespávanie študentov, ktorí bývajú na internáte a domov sa vracajú na prázdniny. Pre tieto prípady dobre poslúži aj rozkladacie kreslo, ktoré neukrojí veľa priestoru z izby vašich ratolestí.

4

Šatníkové skrine (nie len) na oblečenie

V študentskej izbe by nemal chýbať logicky usporiadaný úložný priestor na oblečenie, učebné a športové pomôcky a hobby výbavu. Všetky spomínané predmety sa môžu hravo zmestiť do veľkej šatníkovej skrine, ktorá môže mať špeciálne vyhotovenie, napr.:

5

Komody pre študentov a mladých dospelákov

Komody rôznych typov a tvarov rozhodne patria do študentskej izby. Priestranná zásuvková komoda v decentnom dizajne výborne doplní šatníkovú skriňu, ako extra úložný priestor na oblečenie. Vysoká a úzka komoda vytvorí šikovné úložné možnosti na množstvo drobností.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do detskej a študentskej izby, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.